Україна підписала безпекову угоду зі США. Вона має стати кроком на шляху до членства в НАТО, - Reuters

Україна підписала безпекову угоду зі США. Вона має стати кроком на шляху до членства в НАТО, - Reuters
Україна підписала безпекову угоду зі США. Вона має стати кроком на шляху до членства в НАТО, - Reuters

Президент України Володимир Зеленський та президент США Джо Байден підписали двосторонню безпекову угоду між країнами.

Пре це пише видання Reuters.

Зазначається, що термін дії угоди триватиме 10 років. Як зазначається в тексті, "вона має стати кроком на шляху до можливого членства України в НАТО".

"Сторони визнають, що ця угода підтримує міст до можливого членства України в альянсі НАТО", - йдеться в документі.

За інформацією видання, відповідно до угоди, в разі збройного нападу або загрози такого нападу на Україну, вищі посадові особи США та України зустрінуться протягом 24 годин, щоб проконсультуватися щодо відповіді та визначити, які додаткові оборонні потреби України.

Читайте по темі: Прем’єр Ірландії здійснить візит до України найближчими тижнями

Також, Сполучені Штати підтверджують свою підтримку України в захисті її суверенітету і територіальної цілісності на тлі відновлення наступу Росії на східному фронті України.

"Для забезпечення безпеки України обидві сторони визнають, що Україна потребує значної військової сили, потужного потенціалу та постійних інвестицій у свою оборонно-промислову базу, які б відповідали стандартам Організації Північноатлантичного договору (НАТО)", - йдеться у тексті заяви.

Крім того, США мають намір надавати довгострокову матеріальну, тренувальну та консультативну, технічну, розвідувальну, безпекову, оборонно-промислову, інституційну та іншу підтримку для розвитку українських сил безпеки і оборони, здатних захистити суверенну, незалежну, демократичну Україну і стримати майбутню агресію.

Загалом Україна уклала вже 17 двосторонніх безпекових угод: із Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією та Японією.

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus