США більше не мають заперечень щодо запрошення України до НАТО, - ЗМІ

США більше не мають заперечень щодо запрошення України до НАТО, - ЗМІ
США більше не мають заперечень щодо запрошення України до НАТО, - ЗМІ

США більше не мають принципових заперечень щодо запрошення України до НАТО. Зміна позиції Вашингтона може може змінити й думку Берліна, який раніше виступав проти включення Києва до Альянсу.

Про це пише французька газета Le Monde з посиланням на дипломатичні джерела, знайомі із підсумками зустрічі лідерів США, Франції, Німеччини та Великобританії у Берліні 18 жовтня.

Зазначається, що президент США Джо Байден  у пʼятницю, 18 жовтня, в Берліні обговорив з лідерами Німеччини, Франції та Великої Британії Олафом Шольцом, Емманюелем Макроном і Кіром Стармером "План перемоги", ініційований президентом України Володимиром Зеленським. 

За словами співрозмовників газети, США, які  разом з Німеччиною блокували кроки з приєднання України до НАТО, тепер принципово не заперечують проти запрошення Києва до Альянсу.

Джерела розповіли, що Байден може ініціювати процес запрошення для України під час перехідного періоду, якщо вибори виграє кандидатка від Демократичної партії та чинна віцепрезидентка Камала Гарріс. Однак, за словами співрозмовника, у разі перемоги кандидата від Республіканської партії Дональда Трампа, "найменша ініціатива Байдена створює ризик погіршення ситуації".

Водночас лідери США, Німеччини, Франції та Великої Британії не можуть вирішити питання щодо запрошення України до НАТО вчотирьох - для цього потрібна ширша підтримка членів військово-політичного блоку. Ймовірно, що Туреччина й Угорщина будуть проти швидкого зближення Києва з Альянсом.

Окрім "Плану перемоги", ініційованого українським президентом, ще одне питання, яке обговорили лідери держав у Берліні - це удари по території Росії далекобійною зброєю західного виробництва.

Франція та Великобританія готові дозволити такі удари Україні, але Німеччина та США побоюються, що вони призведуть до подальшої ескалації.

Лідери погодилися, що далекобійних ударів може бути замало для кардинальної зміни ситуації на фронті. До спільного рішення глави держав не дійшли, і його не встигнуть досягти до виборів у США, йдеться у публікації.

Сторінка для друку

Читайте по темі:

Президент України Володимир Зеленський про припинення вогню: мир можливий, коли Україна отримає достатньо озброєння для захисту
Зеленський розповів, як Лукашенко вибачався за ракетні удари з Білорусі та запевняв, що не контролює ракети
Рідкісний момент "політичної єдності": в США п’ять президентів зберуться разом, щоб віддати шану Джиммі Картеру
Перед завершенням своєї каденції Байден нагородив Джорджа Сороса та інших впливових людей "Медаллю свободи"
В небезпеці 62 млн людей: США готуються до найсильнішого зимового шторму за останні 10 років
Швейцарський банк Credit Suisse опинився в центрі скандалу через приховування зв’язків з нацистами
Трамп шокований: Байден збирається оголосити заборону на нафтовидобуток у зонах Атлантики й Тихого океану
Трамп поскаржився, що в день його інавгурації прапори США будуть приспущені
У Пентагоні попередили про можливі затримки у постачанні допомоги Україні до 20 січня
Перші винищувачі Mirage 2000 мають прибути в Україну вже цього місяця — Avions Legendaires

Коментарі:

comments powered by Disqus