Від бармена до продавця фальшивих курсів: Реальна історія «успіху» Олександра Орловського
Коли з усіх щілин в очі та вуха поліз черговий «експерт із криптовалют», єдиною емоцією був вигук: «Боже, ще один!». Тому що, чесно кажучи, наша редакція вже втомилася розповідати людям очевидні речі, а в результаті бачити, як ці люди, покивавши з розумним виглядом, несуть свої кровні гроші черговому шахраю.
Про це пише портал Антикор.
Що ж – Олександр Орловський не перший, та й не останній. Давайте розбиратися, чому цей самозваний «експерт із криптовалютного ринку та криптовалютних інвестицій» - черговий шахрай, який нахабно та примітивно обманює жадаючих «халяви» людей. Власне, його навіть засуджувати нема за що, можна навіть назвати дійсно вчителем, як він іноді називає себе сам – Орловський в підсумку найбільш зрозумілим способом доводить простачкам, що безкоштовний сир можна знайти тільки в мишоловці. І «халяви» не буває за означенням, за все потрібно платити.
Уже перехід на особистий сайт Олександра Орловського, на якому він рекламує себе та свої курси, для розумної людини був би достатньою підставою, щоб забути про цю людину назавжди. Тут обіцяють навчити з нуля, практично не докладаючи жодних зусиль, заробляти по тисячі доларів на тиждень. Добре хоч не на день, але реклама побудована правильно – розумні на обіцянки Орловського не клюнуть, а ті, хто повірить у «халяву» - якраз і є цільова аудиторія.
Читайте по темі: На Хмельниччині експрацівниця банку привласнила кошти клієнтів на суму понад 1,2 млн гривень
Далі йде стандартний набір: розповіді, як сам Орловський із бармена став криптовалютним мільйонером, відгуки з подяками та захопленнями, прості життєві історії щасливців, що пішли за порадами Орловського та купили у нього курси з навчання криптовалютним премудростям. Загалом, все як завжди. Кому цікаво – ось посилання. А переказувати всю цю набридлу дурість ми не в силах, перепрошуємо.
Хоча не втримуємося від демонстрації ще одного чудового пасажу про «селф-мейд» Олександра Орловського. Його джерело – ТСН, ще років двадцять тому задававши стандарти журналістики в Україні, але потім перетворилася у відверте сміття з брехнею, мольфарами, духами та привидами, які дають прогнози космічного масштабу і космічної же дурості. Зрозуміло, що Олександр Орловський купив там рекламу, проте для розумної людини вже тільки сам факт просування когось силами ТСН теж був би достатньою підставою не вірити ні на гріш усьому, що ці «журналісти» повідомляють.
Ну та гаразд, якщо цього мало, то можна піти й іншим шляхом. Орловський заявляє, що є засновником закритої спільноти FFA (Financial Freedom Academy). Яка теж активно рекламується на всіх можливих майданчиках і від імені якої і продаються курси «з крипти» від Орловського. І тут вже цілих два протиріччя.
По-перше – жодної юридичної особи з назвою Financial Freedom Academy не вдається виявити в жодному доступному реєстрі. Ані в Україні, ні в Польщі, ні в Дубаї, де нібито живе Олександр Орловський. Питання – хто продавець курсів? А відповідь на його сайті. Тому що з кожним, хто погодився купити курс, укладається договір і йому називають рахунок, на який треба платити гроші. І одержувач цих грошей – ФОП Орловський Олександр Олександрович.
Ці реквізити, до речі, руйнують легенду Орловського про те, як він виріс у маленькому містечку, виїхав у 16 років до Польщі, де просадив перші сто доларів на крипту, потім вкрав у мами прикраси і теж їх просадив у крипту, потім йому допоміг якийсь невідомий місцевий «гуру» і юний Саша все повернув. І став жити у Варшаві, а потім переїхав (в інших версіях – переїжджає) до Дубая. Загалом, ще одна красива історія в стилі блювотних індійських фільмів про «бідного, але чесного мільйонера зі злиднів».
Але ми не про це, а про те, чому ці реквізити зносять цю легенду вщент. Щоб зареєструвати ФОП, треба мати прописку. І, якщо юний Саша виїхав з України в 16 років і більше сюди не заглядав, то він повинен бути зареєстрований за місцем проживання батьків. У «маленькому провінційному містечку», як пишуть його біографи. Бульвар Лесі Українки – це самий центр, Печерськ. Який знаходиться у Києві і на провінцію аж ніяк не тягне. Явний прокол.
А по-друге, ми ж не забули рекламу його курсів на головній сторінці іменного сайта? Там написано чорним по білому: «без вкладень». Як «без вкладень» заробляти на чомусь, що треба спочатку купити, а потім продати, - відомо, вочевидь, лише Олександру Орловському. Але і за курси треба платити. Причому чималу суму – еквівалент тисячі доларів за курсом – 40 500 гривень. Якщо це не вкладення – то що?
Якщо цього мало, то йдемо далі. Хоча продавець курсів – ФОП Олександр Орловський з ІПН 3589610358, гроші чомусь отримує інший ФОП – Сергутіна Катерина Олегівна. Це – результат лише одного експерименту зі спробою купити курси у Орловського. Є сильні підозри, що таких «сергутіних» багато, вони використовуються деякий час для отримання грошей, а коли засвічуються, їх просто викидають на звалище.
Читайте по темі: У Молдові відпустили шахраїв, які ошукали українських військових на 46 мільйонів гривень
Це підтверджується і судовим позовом до ФОП Орловському Олександру Олександровичу від громадянина Терещенка Миколи Васильовича (Печерський районний суд Києва, судова справа № 757/460/24-ц). З матеріалів справи випливає, що, по-перше, Орловський продає не тільки курси з крипти, а й приробляє навчальними курсами з «платного тестування ігор». По 3750 гривень за курс. А, по-друге, оплату за ці курси теж приймає на ліві рахунки.
З цього судового позову, у задоволені якого, до речі, суд відмовив, випливає ще один висновок – образ криптомільйонера якось не дуже в’яжеться з образом дрібного афериста, що розводить на 3 750 гривень наївних «тестувальників ігор». Звичайно, тисяча разів по сто доларів – це сто тисяч, але спробуйте знайти цю тисячу простачків і їх обробити. Та ще по такій відверто тупій і примітивній схемі. Утім, торгівля курсами «по тестуванню» ігор, швидше за все, ведеться за окремою програмою та займається нею окремий підрозділ шахрайської контори, обличчям якого є Олександр Орловський.
Для розумної людини лише вивчення цих відкритих (підкреслюємо це) джерел було б достатньо, щоб не викидати гроші на вітер. Точніше – на забезпечення красивого життя Олександра Орловського. Або тих людей, які стоять за ним. Хто саме є організатором усіх цих відвертих махінацій із «криптокурсами», «курсами з тестування ігор» та іншою дурістю, обличчям яких є Олександр Орловський, питання поки що відкрите. Тому що виникають сумніви в тому, що сам юний Саша (Орловському 25 років) міг все це організувати та профінансувати. Тому що в тому ж Печерському районному суді Києва, районі, де зареєстрований Олександр Орловський, є справа про стягнення з Орловського Олександра Олександровича неповерненого кредиту в розмірі 102 330 гривень.
Але – можливо. Поки що достатньої інформації для того, щоб робити однозначні висновки, немає, тому залишимо цю тему для подальших досліджень. Принаймні, будиночок, в якому зареєстрований Саша Орловський, не з бідних. І, до речі, не дуже схожий на «будиночок у провінції», де виріс Саша "в бідній родині".
Що знову ж ламає його легенду про «мільйонера зі злиднів». Але – чи багато хто з тих, хто жадає грошей на халяву, тут і зараз, докладається хоча б пів години для того, щоб перевірити, кому і за що вони віддають свої гроші? А шахраї й аферисти, знаючи психологію середньостатистичного простачка, показують йому просту, примітивну, але цілком дієву картинку: «розкішне» життя з яхтами, суперкарами, шампанським та ікрою. Як би кажучи – «Хочеш так жити? Немає проблем! Дай нам грошей, і ми тебе навчимо!». І – навчають. Тому що, як каже давня мудрість, «без лоха життя плохе».
І наостанок трохи про гроші: не далі як у липні цього року в черговому рекламному панегірику Олександр Орловський заявив отаке: «Сьогодні Олександр Орловський заробляє на криптовалютах більше 50 тисяч доларів. У цю суму входить і дохід від освіти. Масштаб проєкту великий: навчання вже пройшли майже 4 тисячі учнів». Помножте 4 тисячі на тисячу доларів. І порахуйте нулі. Як там було – «без вкладень»? Непогано, визнаємо. Так що не всі картинки розкішного життя Орловського обман. Навіть якщо організатор афери не він.