ВРП хоче звільнити суддю, яка дозволила Суркісам забрати у «ПриватБанку» 1 млрд гривень

ВРП хоче звільнити суддю, яка дозволила Суркісам забрати у «ПриватБанку» 1 млрд гривень
ВРП хоче звільнити суддю, яка дозволила Суркісам забрати у «ПриватБанку» 1 млрд гривень

11 листопада Вища рада правосуддя розглянула дисциплінарну справу судді нині ліквідованого ОАСКу Альони Мазур, яка ухвалила рішення на користь Суркісів у справі «ПриватБанку».

Служителька Феміди також засвітилась на плівках ОАСК і узгоджувала свої дії з одіозним тодішнім головою ОАСКу Павлом Вовком. Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя одноголосно внесла подання про звільнення служительки Феміди. 

Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

Сьогодні, 11 листопада, Вища рада правосуддя одноголосно внесла подання про звільнення судді Окружного адмінсуду міста Києва Альони Мазур. На думку членів ВРП, дії Мазур «порочать звання судді та підривають авторитет судової системи». 

Альона Мазур має цілий список недоброчесних дій. 

У травні 2017 року суддя ухвалила рішення на користь братів Суркісів у справі «ПриватБанку» (ексвласник банку Ігор Коломойський разом із братами Суркісами виводив кошти під час націоналізації), У результаті чого суд постановив стягнути з компанії понад 1 млрд грн на користь позивачів. При цьому судді ОАСКу проігнорували зв’язок Ігоря Суркіса з Ігорем Коломойським, які, за підтвердженням НБУ, разом володіли активами банку. 

У 2019 році судді Олексій Маловацький та Павло Гречківський вдруге поспіль стали членами ВРП, що заборонено Конституцією України. Благодійний фонд «ХІЛЬКО» подав позов до суду щодо визнання рішення протиправним та його скасування. Альона Мазур розглядала позов та вирішила, що цих суддів обирають вперше, посилаючись на рішення Конституційного суду щодо другого строку Леоніда Кучми. 

У квітні 2019-го одразу 30 суддів ОАСК не прийшли на іспит до ВККС, згодом ситуація повторилася. Серед цих суддів була і Мазур. Служителька Феміди пояснила свою відсутність тимчасовою непрацездатністю. Пізніше НАБУ оприлюднило так звані «плівки Вовка», з яких стало зрозуміло, що так вчинити рекомендував голова нині ліквідованого ОАСКу Павло Вовк. 

Детективи НАБУ підозрювали тодішнього голову суду Павла Вовка та його колег у створенні злочинного угруповання з метою захоплення влади, а також викрили рідного брата Вовка на отриманні величезного хабаря для передачі суддям за певне рішення. Серед цих суддів, за інформацією фундації DEJURE, була й Альона Мазур.

За рік — у липні 2020 року — вийшла друга порція плівок, після чого Вовк та поплічники отримали підозри. На них голоси, схожі на голоси Вовка, Аблова, Погрібніченка та інших співрозмовників вирішують, як вплинути на кадровий склад Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Також на записі чоловіки радяться, як приймати рішення в інтересах потрібних людей в обмін на «спонсорство» і які справи порушувати самотужки, щоб впливати на державу. Детально про це йдеться у матеріалі «Слідства.Інфо» «За вовчими правилами. Що НАБУ розповіло про Окружний адмінсуд Києва».

Впродовж 2019-2020 років Альона Мазур скасувала рішення Громадської ради доброчесності щодо невідповідності критеріям суддів Макаренка І.Г.Шевченка А.В., Костенка Г.В. та Шпенової П.Ю., хоча рішення ГРД оскарженню не підлягається. 

У лютому 2020 року суддя розглядала позов Станіслава Щотки до Державної судової адміністрації щодо скасування наказу про припинення його повноважень як члена ВККС. За інформацією НАБУ, цей наказ видали за домовленістю Зеновія Холоднюка та Павла Вовка з метою призначення лояльного до другого кандидата. Альона Мазур відмовила у позові та підтримала позицію Павла Вовка. 

У червні 2023 року Альона Мазур подала заяву на звільнення у відставку, яку ВРП відхилила. 

Сторінка для друку

Читайте по темі:

У Росії заочно заарештували ще одну суддю Міжнародного кримінального суду
Після розслідування журналістів про суддю, який задекларував елітні авто вартістю 15 тисяч гривень, ВРП відкрила дисциплінарну справу
Суд стягнув 5 мільйонів застави з ексзаступниці голови "Приватбанку" Шмальченко
Дональд Трамп може здійснити перезавантаження апеляційних судів у США
Антикорупційний суд скасував частину обов’язків двом суддям Глиняному та Сливі
Назар Бабенко: геніальний криптоінвестор чи шахрай, що приховує своє справжнє обличчя?
ВРП звільнила суддю Гончара, підозрюваного у хабарництві
Міг їздити у круїз на Кариби за підробленими документами: ВРП звільнила суддю з Київщини Сердинського
Екссуддя Тупицький стверджує, що його намагались отруїти в Австрії
Суддя Світлана Смик, яка виносить ухвали на користь проросійських інтересів оформлює розкішне майно на близьких родичів

Коментарі:

comments powered by Disqus