Влада взялася за криптосхеми: у центрі уваги опинилася FFA-спільнота Олександра Орловського

Влада взялася за криптосхеми: у центрі уваги опинилася FFA-спільнота Олександра Орловського
Влада взялася за криптосхеми: у центрі уваги опинилася FFA-спільнота Олександра Орловського

Влада нарешті звернула увагу на підозрілі схеми на ринку криптовалют, що маскуються під освітні проекти. Нещодавно в поле зору контролюючих органів потрапила Financial Freedom Academy (FFA-спільнота), номінальним засновником якої є 26-річний Олександр Орловський.

Про це пише Андрій Карпінський в своїй статті для проектів CRiME та [гучні справи].

Так, 13 листопада підпорядкована президенту України Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) внесла до списку сумнівних інвестиційних проектів відразу три «відгалуження» Financial Freedom Academy – FFA Crypto, FFA Crypto RISE та FFA Crypto Capitalist.

Олександр Орловський eiqrhiqzriqzeroz

Вже наступного дня попередження про небезпеку співробітництва із проектами Орловського випустила Міжнародна організація комісій з цінних паперів (IOSCO).

Читайте по темі: Фірми дружини соратника ексголови Закарпатської ОДА за копійки отримали землі в прикордонному регіоні

Зазначимо, що «чорна мітка» від НКЦПФР – сигнал не тільки для потенційних «клієнтів» FFA-спільноти, а й для правоохоронних органів. Оскільки підставою для потрапляння до списку ненадійних інвестпроектів, який укладає Нацкомісія, є наявність ознак фінансового шахрайства, тобто, кримінального правопорушення, передбаченого статтею 190 Кримінального кодексу.

FFA Crypto, FFA Crypto RISE та FFA Crypto Capitalist, номінальним засновником яких виступає Олександр Орловський, мають відразу декілька з десяти ознак шахрайства, які наводяться в переліку НКЦПФР.

Зокрема:

  • Орловський Олександр в своїх проектах обіцяє від100% до 10000% прибутку.
  • Його проекти не зареєстровані на юросіб, у них немає фізичного офісу, будь-яких дозволів та ліцензій на діяльність.
  • Олександр Орловський чи інша уповноважена особа не підписує з клієнтами жодних документів, натомість «ментор» закликає клієнтів залучати до FFA-спільноти своїх рідних і друзів.
  • Олександр Орловський проводить в інтернеті агресивні маркетингові кампанії, викладена в його рекламних публікаціях інформація або відверто неправдива, або її вкрай важко перевірити.

Стосовно останнього пункту як приклад можна взяти рекламний пост на Telegram-каналі «Батальон Монако». В ньому стверджується, буцімто «студенти» висунули Financial Freedom Academy Орловського на здобуття «престижної» премії «Вибір країни», де вона перемогла у номінації «найкраще навчання». Насправді (і ми про це писали раніше) стати лауреатом «Вибору країни» може будь-хто, хто готовий за це заплатити.

Свої підозрілі проекти Олександр Орловський маскує під освітню діяльність. Цей «криптопроповідник» здебільшого збирає кошти громадян не під виглядом інвестицій, а за те, що буцімто навчить успішно інвестувати у високоліквідні криптоактиви. Такий різновид шахрайства широковідомий як інфоциганство, коли пройдисвіт продає за чималі гроші майже нічого не вартий «інформаційний продукт». Зазначимо, що Олександр Орловський бере зі «студентів» від кількасот доларів до кількох тисяч в залежності від «просунутості» курсу «навчання».

Олександр Орловський

У «освітніх» схемах цього «ментора» присутній невід’ємний елемент фінансових пірамід – багаторівневий мережевий маркетинг. Олександр Орловський заохочує своїх «студентів» втягувати в його «криптосекту» друзів і знайомих, обіцяючи певний відсоток від «внеску» кожного приведеного неофіта.

Водночас Орловський Олександр має прибуток від сторонніх криптопроектів, злучаючи до них своїх «учнів» (і їхні кошти) через реферальні посилання. Подекуди партнерські проекти Орловського мають ознаки шахрайства і зв’язок із країною-агресоркою.

Цілком імовірно, що після викриття «організації Орловського» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку зверне увагу і на інших інфоциган, оборудки яких мають ознаки фінансового шахрайства. Наприклад, «академію» Profit Lady, номінальною засновницею якої виступає Катерина Шухніна.

Катерина Шухніна
Катерина Шухніна

Нещодавно ми писали в нашому розслідуванні «Катерина Шухніна і Олександр Орловський: порочні зв’язки і кримінальні «авторитети», що ці двоє не просто «працюють» за дуже схожими схемами. Їх можуть пов’язувати реальні кінцеві бенефіціари їхніх оборудок.

Як Олександр Орловський «допомагає» ЗСУ

Олександр Орловський, який у квітні цього року досяг мобілізаційного віку, старанно уникає території Батьківщини і, відповідно, військового обліку (наскільки відомо, постійно він проживає у Польщі). Натомість починаючи із вересня його Financial Freedom Academy у рекламних кампаніях активно експлуатує тему допомоги Збройним силам. Раніше Орловський Олександр у своїй рекламі робив акцент на власних «успіхах» на крипторинку і заманював потенційних «учнів» примарним розкішним життям.

Читайте по темі: Клієнтів «Нової пошти» попередили про нову хвилю шахрайських розсилок

«Криптосекта» Орловського саме з осені цього року «перетворилася» на спільноту благодійників і волонтерів, думаю, невипадково. Бо на серпень-вересень припадає найбільша хвиля викривальних публікацій в інтернет-виданнях, в яких криптоментор Олександр Орловський постає як звичайнісінький шахрай.

Справедливості заради слід зазначити, що Олександр Орловський у FFA-спільноті піднімав питання донатів на ЗСУ раніше, ніж став піаритись на цій темі. Зокрема, ще у грудні минулого року він оголосив збір 10 млн грн. на дрони для наших оборонців. Гроші мали йти на рахунок одеського благодійного фонду «Хвиля’91», засновники якого дійсно серйозно займаються БПЛА.

За останній рік на своєму Telegram-каналі Орловський Олександр щонайменше двічі звітував перед підписниками про свої особисті пожертви на безпілотники для військових. Однак на наданих ним квитанціях чомусь не був згаданий відправник коштів.

Наприклад:

Як бачите, Олександр Орловський інформує свою паству, що лише у квітні цього року пожертвував на дрони для ЗСУ 200 тис. грн. Але автор цих рядків швидко з’ясував, що ті кошти благодійному фонду «Хвиля’91», що опікується нашими захисниками, перерахував зовсім не Орловський Олександр Олександрович. А, якщо вірити вказаному у квитанції IBAN платника, Гацько Дарія Романівна.

Олександр Орловський

Дарія Гацько – ФОП із селища Хорошеве під Харковом, зареєстрований в жовтні 2023-го і ліквідований через два місяці після того, як Олександр Орловський похвалився цією квитанцією у «телеграмі». Тобто, Дарія Романівна підозріло схожа на «дропа».

Утім, далеко не все, що розповідається у PR-публікаціях про допомогу Орловського військовим – суцільна брехня.

Півтора тижні тому, 6 грудня, через декілька годин після публікації нами чергового розслідування, в якому фігурував Олександр Орловський, цей персонаж запустив нову потужну хвилю самореклами. Наприклад:

Олександр Орловський

Очевидною метою тієї хвилі було витіснити нашу публікацію із видачі пошукових систем, або ж принаймні нівелювати викладені у ній факти. Мовляв, ну, не може бути волонтер-благодійник Олександр Орловський, що віддав армії потом і кров’ю зароблені мільйони, шахраєм.

Між тим, варто зазначити, що з кожною хвилею PR-кампанії наш герой заганяє себе у все більш незручне становище. Ось приклад того, що поширював про себе Орловський Олександр три місяці тому:

Олександр Орловський

Тобто, виходить, що безмежно щедрий меценат Олександр Орловський за увесь час війни задонатив на ЗСУ аж 3 млн грн., що трошки більше половини вартості нового BMW (5,7 млн грн. по курсу), який він придбав для власної колекції люксових авто (якщо вірити Орловському, цю колекцію він поповнює регулярно). Втім, у автора цих рядків є підозра, що автопарк криптопроповідника Орловського настільки ж міфічний, як і його донати на ЗСУ.

Йдемо далі.

Протягом листопада-грудня цього року Financial Freedom Academy розмістила у ЗМІ серію рекламних матеріалів, в яких стверджується, ніби Олександр Орловський перерахував 826 тис. грн особистих коштів фонду Superhumans (БФ «Суперлюди»), що займається протезуванням і реабілітацією поранених захисників України. Понад те, із PR-публікацій випливає, що криптоспільнота Орловського співпрацює із цією організацією на постійній основі, регулярно збираючи для Superhumans кругленькі суми.

Олександр Орловський
Олександр Орловський

Superhumans – це спеціалізована клініка з протезування та реконструкції, створена у Львові представниками великого бізнесу на початку великомасштабного вторгнення країни-агресорки. В ній працюють світила медицини. Наглядову раду фонду Superhumans очолює міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко і перша леді України Олена Зеленська. Його амбасадори – зірки шоу-бізнесу зі світовим ім’ям, такі як Стінг та Еймі Маллінз. Серед партнерів Superhumans – Фонд Говарда Баффета, впливового американського бізнесмена, політика і філантропа.

Приєднатися до такої компанії благодійників – дуже і дуже почесно. Тож коли Олександр Орловський і Financial Freedom Academy разом з тими добродіями ставить на ноги наших поранених героїв, варто заплющити очі на те, що його оборудки тхнуть шахрайством?

Але пройдисвіти на те й пройдисвіти, щоб вводити в оману скрізь. Ми зв’язалися з Superhumans і запитали: чи співробітничають вони з Financial Freedom Academy і його засновником, та чи давала організація дозвіл на використання назви Superhumans для реклами пана Орловського?

Нам швидко відповіли:

Олександр Орловський

Зі слів PR-служби Superhumans виходить, що Олександр Орловський дійсно один раз задонатив на протез військовому. І все. Німяких зборів коштів для пацієнтів «Суперлюдей» «академік» Орловський і його Financial Freedom Academy не проводять. Принаймні, наскільки можна зрозуміти, пожертв, зібраних «криптосектою», в Superhumans не бачили. Натомість трохи засмутилися від того, що Олександр Орловський експлуатує назву організації для покращення власної репутації.

Але тут є іще один нюанс: ми з’ясували, що пожертву, яку підтвердили в Superhumans, насправді зробив не Олександр Орловський.

18 жовтня Сашко розмістив у своєму Telegram-каналі виклав допис із закликом донати фонду Superhumans.

Олександр Орловський

Як бачите, Орловський прикріпив до цього допису квитанції, які буцімто підтверджують пожертву від нього у фонд Superhumans на протез пораненому військовому на ім’я Олександр. Я ці квитанції завантажив, збільшив і уважно роздивився. І побачив, що 826 тис. грн трьома майже рівномірними траншами благодійному фонду «Суперлюди» у серпні цього року перерахував ФОП Самойлова В.В.

Олександр Орловський

Олександр Орловський заявляє, що це його благодійний внесок. У Superhumans переконані, що то пожертва від Орловського. Але по документам, які «засвітив» щедрий благодійник – ні, гроші перерахував абсолютно «лівий» ФОП.

Тут напрошується думка, що Олександр Орловський настільки загруз у фінансовому «схематозі», що навіть на дрони і протези військовим донатить через «дропів» - підставних осіб. Та якщо подумати краще, то можна дійти висновку, що справжні бенефіціари «криптосекти» Financial Freedom Academy не дають Сашкові в руки не тільки гроші, зібрані з його «пастви», а й кошти на благодійність.

/далі буде/

Сторінка для друку

Читайте по темі:

Криптоаферист Богдан Прилепа: як мільярди з Coinsbit опинилися в Дубаї
На Франківщині кіберполіція заблокувала Telegram-канал, в якому поширювали образливий контент про неповнолітніх
Patex і "пусті" акції: як криптоаферист Богдан Прилепа зібрав $8 мільйонів та уникнув відповідальності
Crypto fraudster Bohdan Prylepa: billion-dollar thefts, escape to Dubai, and suspicions of collaboration with the FSB
Crypto exchanges Qmall and Coinsbit: why are investors accusing Bohdan Prilepa of fraud?
Привласнення коштів ЗСУ та зв’язки з ФСБ: криптоділку Богдану Прилепі може загрожувати довічне ув’язнення?
Легалізація криптовалюти в Україні очікується в першому кварталі 2025 року – Гетманцев
Українка втратила 100 тисяч гривень через шахрайську схему з "тисячею Зеленського"
Трамп анонсував "привілеї" для інвесторів, які вкладатимуть понад 1 мільярд доларів в економіку США
Тернополянка втратила майже 114 тисяч через шахрайську схему з "легким заробітком" онлайн

Коментарі:

comments powered by Disqus