Саміт G20 затьмарений розбіжностями щодо України, – Reuters

Саміт G20 затьмарений розбіжностями щодо України, – Reuters
Саміт G20 затьмарений розбіжностями щодо України, – Reuters

Учасники поки що не змогли подолати розбіжності щодо формулювань про війну.

9-10 вересня у Нью-Делі відбувається 18-й щорічний саміт "Великої двадцятки" (G20), що якої входять 19 найбільших економік світу та ЄС.

Як пише Reuters, саміт лідерів наймогутніших держав світу вже розпочався, і його учасники досягли широкої згоди щодо таких питань, як криптовалюти та реформи багатостороннього розвитку банків, але не щодо України.

Відомо, що переговорники від країн "Великої двадцятки" протягом кількох днів намагалися домовитися щодо формулювань стосовно кривавої війни, яку Росія розв’язала проти України. 

Видання, посилаючись на проект декларації саміту, стверджує, що учасники переговорів так не змогли подолати розбіжності. У лідерів залишається можливість щодо досягнення компромісу з цього питання: у 38-сторінковому проекті, який був розповсюджений серед членів делегацій, параграф "Геополітична ситуація" залишився порожнім, хоча інші 75 параграфів були погоджені та заповнені. 

За інформацією Reuters, до підготовки так званої Декларації лідерів намагалися залучити й представників країни-агресорки. РФ на саміті представляє не російський диктатор Володимир Путін, щодо якого Міжнародний кримінальний суд в Гаазі видав безстроковий ордер на арешт через причетність до воєнних злочинів, а міністр закордонних справ країни Сергій Лавров. А він заявив, що заблокує остаточну декларацію, якщо вона не відображатиме позицію Москви щодо України та інших криз. 

У разі відсутності угоди Індії доведеться оприлюднити заяву голови, що означало б, що G20 вперше за 20 років самітів не матиме спільної декларації.

Цього року на саміт не запросили Україну як гостя, як це було минулого року на саміті в Індонезії. Окрім цього, Індія, що приймає саміт, продовжує прагнути замовчати російську агресію в Україні та хоче уникнути відповідних формулювань  у підсумковому документі саміту.

Водночас США, чию делегацію очолює особисто президент Джо Байден, називає підтримку України у війні проти РФ другим пріоритетним питанням для обговорення.

Китайський лідер Сі Цзіньпін проігнорував саміт.

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus