У Литві пропонують вийти з Конвенції щодо заборони касетних боєприпасів
Міністерство оборони Литви пропонує Державній раді з оборони розглянути можливість виходу з Конвенції щодо заборони касетних боєприпасів.
Про це повідомляє Delfi.
У литовському оборонному відомстві підкреслюють, що Литві "необхідно переглянути положення цієї конвенції у контексті національної безпеки", оскільки з моменту приєднання країни до неї ситуація з безпекою помітно погіршилася.
Як аргументи на користь своєї пропозиції Міноборони наводить не лише геополітичну ситуацію, що змінилася, а й той факт, що сусіди Литви, а також більшість союзників, які межують з Росією і Білоруссю, не є учасниками цієї конвенції.
Крім того, у Міністерстві вважають, що в разі збройного конфлікту Росія і Білорусь застосують касетні боєприпаси, що дасть їм військову перевагу, тому ухвалені обмеження знижують обороноздатність і бойовий потенціал Литви.
У відповідь на побоювання щодо можливої шкоди цивільному населенню, Міноборони заявило, що касетні боєприпаси мають негативну конструктивно-технічну особливість – вторинні заряди іноді не спрацьовують. Однак пводночас вказується, що абсолютна більшість якісно виготовлених касетних боєприпасів спрацьовує, що дає змогу швидко й ефективно замінувати території застосування боєприпасів.
Касетні боєприпаси зазвичай випускають велику кількість дрібних елементів, тому їх вважають більш небезпечними для цивільного населення. Також у цих боєприпасів порівняно високий відсоток нерозривання, через що вони становлять небезпеку протягом багатьох років після завершення конфлікту.
У 2008 році понад 120 країн ухвалили договір про заборону виробництва, використання й накопичення касетних боєприпасів.