В Україні запустять "єБронювання" через "Дію": що зміниться та чому це не вирішить проблему

В Україні запустять "єБронювання" через "Дію": що зміниться та чому це не вирішить проблему
В Україні запустять "єБронювання" через "Дію": що зміниться та чому це не вирішить проблему

Мінекономіки планує до кінця року запровадити можливість бронювати співробітників онлайн. Незважаючи на обіцянки, що процедура стане простішою, в ІТ-сфері ставляться до нововведення скептично.

Бронювання працівників від мобілізації – болісна тема для українського IT-бізнесу. Станом на жовтень технічні компанії забронювали лише 3,5 тисяч громадян — 1% від фахівців у цій сфері. Про те, як на ситуацію вплине запровадження "єБронування", йдеться в матеріалі Forbes від 18 жовтня.

"Міністерство економіки налаштоване на запуск "єБронування" до кінця 2023 року", - повідомила журналістам пресслужба.

Натомість у проєктному офісі "Дія. City" запевнили, що нововведення дозволить прискорити бронювання українців від мобілізації. Але спочатку потрібне узгодження постанови Кабміну про регулювання проєкту з органами центральної влади, Пенсійним фондом, Державною податковою службою тощо.

Як виглядатиме "єБронювання"?

У Мінекономіки поділилися деталями попереднього проєкту ухвали.

Відповідно до нього:

  • послуга "єБронування" реалізовуватиметься через додаток "Дія";

  • керівники компаній зможуть дізнаватися, скільки працівників можуть забронювати;

  • у сервісі можна буде перевірити дані щодо конкретного співробітника — чи підлягає він бронюванню, чи має дефіцитну спеціальність, чи має оновити інформацію про себе у ТЦК тощо;

  • бронювання надаватиме відстрочку від призову на військову службу на півроку;

  • також працівника можна буде забронювати на місяць, щоб він за цей час відвідав ТЦК та оновив дані про себе, і вже після цього оформити повноцінне бронювання;

  • заброньовані українці отримуватимуть витяг з реєстру, який міститиме QR-код, замість паперового витягу з наказу міністерства.

Пресслужба наголосила, що інші правила бронювання не зміняться. У Мінекономіки наголосили, що версія механізму не є остаточною.

Чи вирішить "єБронування" проблему?

У ІТ-бізнесі дещо розкритикували заплановане нововведення. Зокрема, у компанії GigaCloud Ukraine зазначили, що головним недоліком механізму бронювання працівників залишиться процедура поновлення даних у ТЦК.

CEO-фахівець Володимир Бєлов припустив, що працівники ризикуватимуть опинитися в армії попри бронювання. Тобто умовний співробітник відвідає військкомат, щоб актуалізувати інформацію про себе, та буде мобілізований до того, як отримає виписку про свій статус.

Окрім того, у компанії Ciklum наголосили, що забронювати можна буде лише оформлених у штат працівників. Водночас у ІТ-сфері нерідко підприємства наймають людей через контракти, зокрема, співпрацюють із ФОП.

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus