В Україні скоротять час очікування практичного іспиту на водійське посвідчення
В Україні планують скоротити час очікування на складання практичних іспитів на отримання посвідчення водія у територіальному сервісному центрі МВС.
Про це повідомила пресслужба Головного сервісного центру МВС.
Наразі українцям, які бажають отримати посвідчення водія, доводиться з моменту запису до проведення практичного іспиту у сервісному центрі МВС чекати приблизно 2 тижні. Це – середня цифра. На практиці час очікування може бути меншим або більшим, залежно від кількості кандидатів у водії, від пропускної спроможності конкретного територіального сервісного центру МВС.
Головний сервісний центр МВС планує через деякий час максимально знизити час очікування практичного іспиту на отримання посвідчення водія. Цього розраховують досягти трьома шляхами.
Перший шлях – цифровізація послуг сервісних центрів МВС. Другий шлях – збільшення кількості екзаменаційних автомобілів. Третій шлях – створення екзаменаційних хабів.
Що таке екзаменаційний хаб? Це територіальний сервісний центр, де можна буде складати теоретичний та практичний іспити на отримання посвідчення водія. Їх в Україні почали створювати кілька місяців тому. Реформування має завершитись до кінця 2023 року.
У деяких областях регіональні сервісні центри МВС об’єднуються в єдиний структурний підрозділ. Тому сервісні центри МВС починають працювати як екзаменаційні хаби.
На практиці це означає, що нині не всі територіальні сервісні центри МВС приймають іспити у кандидатів у водії. Так, у Львівській області іспити приймають 5 сервісних центрів МВС, а на Івано-Франківщині – 2 СЦ МВС.
Можливо, створення екзаменаційних хабів і допоможе подолати корупцію при отриманні посвідчень водіїв. Однак, таке нововведення деяким українцям не дуже подобається. Їм зараз доводиться їздити в інші міста, щоб скласти іспити.
Слід зазначити, що у багатьох країнах Європи кандидати у водії ще довше чекають на проведення практичного іспиту, ніж в Україні. В Естонії, наприклад, слід чекати 60 днів, в Ірландії – 6 місяців, у Великій Британії – від 1 до 6 місяців, в Італії – 140 днів, а у Німеччині – 3-5 тижнів.