«Укрексімбанк» пропонує визнати «МАУ» банкрутом

«Укрексімбанк» пропонує визнати «МАУ» банкрутом
«Укрексімбанк» пропонує визнати «МАУ» банкрутом

Господарський суд Києва зареєстрував позов «Укрексімбанку» про визнання банкрутства авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України». Загальній борг МАУ за підсумками 2022 року – 20,5 млрд гривень, свідчать дані «Опендатабот».

Останні місяці триває розпродаж майна компанії, йдеться у статті Forbes. Зокрема, на аукціонах державного підприємства СЕТАМ станом на 26 жовтня вже пішли з молотка логотип авіакомпанії (за 3300 доларів) та левові частки у двох найцінніших активах – хендлінговій компанії «Інтеравіа» (за близько 1 млн доларів) та ремонтній «МАУтехнік» (за 5 млн доларів). Їх придбали маловідомі власники.

Майно МАУ розпродають дешевше ринку, що може свідчити про підготовку до оголошення про банкрутство авіакомпанї вже до кінця цього року, повідомили Forbes кілька співрозмовників, що працювали топменеджерами авіакомпанії останні кілька років.

З осені 2022-го МАУ не здійснила жодного рейсу через несплату рахунків. У березні профільне видання Avianews зафіксувало передачу літаків із флоту МАУ до парку іншого перевізника – «Роза Вітрів» (Windrose). У інтерв’ю LIGA.net у серпні 2020 року СЕО  фірми Володимир Каменчук підтверджував співпрацю зі структурами Коломойського.

Останні кілька років між акціонерами авіакомпанії МАУ Ароном Майбергом та Ігорем Коломойським тривав корпоративний конфлікт, який проявився у грудні 2021 року. Тоді Арон Майберг розказав Forbes про невдалі спроби звільнити Євгена Дихне. У вересні 2022 року Дихне пішов із авіакомпанії по закінченні трирічного контракту.

Після цього посаду президента МАУ обійняв колишній фінансовий директор аеропорту Бориспіль Кирило Звонарьов. А вже на початку лютого 2023 року авіакомпанію очолила головна фінансистка Ганна Борисоннік – яка, за інформацією кількох джерел Forbes, повʼязана зі структурами неформальної групи «Приват», що належить Ігорю Коломойському.

Навесні 2023 року Майберг вийшов із засновників МАУ, а також пішов з наглядової ради авіаперевізника, повідомив він Forbes в жовтні 2023 року. Відтак компанія залишилася під контролем Коломойського. У вересні 2023 року СБУ, БЕБ та Офіс генпрокурора повідомили Коломойському про підозру в заволодінні 5,8 млрд гривень «ПриватБанку». Відтоді він у СІЗО.

368.media

Сторінка для друку

Читайте по темі:

Коломойського звинувачують у легалізації 4 млрд гривень через банк підсанкційного олігарха
ПриватБанк виграв апеляцію у справі проти заводу Ігоря Коломойського
Коломойський вже рік у СІЗО: у чому підозрюють олігарха
Олігарху Коломойському скасували арешт по одній зі справ, але він залишиться в СІЗО
Як народний депутат Артем Дмитрук утік за кордон?
Суд зупинив компанії Козицького право користування родовищем газу у Львівській області
Суд скасував продаж чотирьох родовищ глини на Закарпатті компаніям харківського депутата
Суд оштрафував фірму, яка не поставила Київській ОДА форму для військових на 27 мільйонів
НАБУ відкрило кримінальну справу щодо незаконного збагачення голови «Укренерго»
Скандальний Ibox Bank Альони Шевцової допоміг "відмити" майже 5 мільярдів гривень для підпільних казино

Коментарі:

comments powered by Disqus