Європарламент схвалив масштабну реформу міграційного законодавства ЄС
Європейський парламент на засіданні 10 квітня ухвалив пакет заходів, покликаних переглянути систему надання притулку мігрантам і впорядкувати та спростити процедуру їхнього вислання.
Про це оголосила у Twitter (X) президентка Європарламенту Роберта Метсола.
За словами Метсоли, "ґрунтовна законодавча рамка" для вирішення питань міграції та надання притулку в Євросоюзі є "балансом між солідарністю та відповідальністю".
Нові положення про міграцію та притулок у ЄС схвалили голосами насамперед правоцентристів у Європарламенті, тоді як ліві та ультраправі підтримали лише окремі заходи, а інші розкритикували.
Пакет заходів, уперше запропонований у 2018 році, покликаний прискорити процеси надання притулку, причому на ухвалення рішень про право на притулок і примусове повернення відводитиметься не більше 12 тижнів.
Читайте по темі: Румунія та Болгарія після 18 років в ЄС таки приєдналися до Шенгенської зони
Також передбачається створення єдиної централізованої системи перевірки на зовнішньому кордоні ЄС та бази даних EURODAC, яка дозволить державам-членам перевірити, чи не подавав шукач притулку такої ж заяви в іншій країні.
Ще одне положення, на якому наполягали Греція та Італія, стосується запровадження механізму "солідарності": країни, які перевантажені великою кількістю прибулих мігрантів, зможуть перенести процес надання притулку в іншу державу-член ЄС.
Країни, розташовані далі вглиб європейського континенту, отримають вибір: прийняти певну кількість мігрантів або сплатити кошти до спільного фонду Євросоюзу.