У березні США передали Україні «значну кількість» ракет ATACMS — Салліван
У лютому президент США Джо Байден доручив надати Україні ракети ATACMS, підтвердив його радник Джейк Салліван під час брифінгу 24 квітня.
Салліван підкреслив, що було доручено надати Україні «значну кількість» таких ракет. Однак точної цифри він не назвав.
За словами радника Байдена, поставки ATACMS почалися вже в березні в рамках пакета, який американський лідер схвалив 12 березня.
«Ракети вже прибули в Україну. Це сталося після того, як Росія використала проти України північнокорейські балістичні ракети, а також збільшила атаки на цивільну інфраструктуру», — заявив він.
Раніше в Пентагоні також підтвердили, що на початку березня таємно передали Україні ракети великої дальності ATACMS. Представника Міноборони США Гаррона Гарна заявив, що ракети ATACMS були «непомітно» включені в пакет допомоги на суму 300 мільйонів доларів.
Агентство Reuters із посиланням на американського чиновника заявляло про таємне відправлення ATACMS для України. За інформацією журналістів, Україна використовувала їх для ударів у Криму минулого тижня. Цю інформацію також підтверджувало видання Politico.
ATACMS для України — що відомо
У законопроєкті про допомогу Україні, який 24 квітня підписав Байден, згадується, що Україна має отримати ракети ATACMS великої дальності. Раніше Білий дім побоювався погоджувати передачу таких ракет Збройним силам України, аргументуючи це нібито ризиком ескалації в протистоянні з РФ.
Восени 2023 року Україна отримала невелику кількість ракет ATACMS меншої дальності з касетною боєголовкою. Тоді йшлося про ракети MGM-140A (вони ж M39 або ATACMS Block I) з максимальною дальністю ураження до 165 км.
Читайте по темі: Сталеливарні гіганти U.S. Steel і Nippon Steel подали до суду через скасування Байденом угоди на $14 мільярдів
13 березня 2024 року газета The Wall Street Journal повідомляла, що Пентагон готовий надати Україні балістичні ракети ATACMS більшої дальності. Тоді американські чиновники говорили, що завдяки прогресу в придбанні системи наступного покоління Precision Strike Missile (PSM) Пентагон відкритий для надання своїх ракет більшої дальності ATACMS Україні.