Індія знову забезпечує Росію нафтодоларами

Індія знову забезпечує Росію нафтодоларами
Індія знову забезпечує Росію нафтодоларами

Вантажне судно "СКФ Балтика" російської судноплавної компанії "Совкомфлот ", яка знаходиться під санкціями США, відвантажило мазут у порту на заході Індії. Це може бути сигналом до відновлення поставок, попри міжнародні обмеження.

90 тисяч тонн мазуту було куплено компанією Reliance Industries, яка є оператором найбільшого у світі нафтопереробного комплексу, розташованого в індійському штаті Гуджарат. Як очікується після вивантаження судно залишить порт, пише Reuters.

В даний час в Індію прямує ще одне судно "Совкомфлоту". Як повідомляє Bloomberg, російський нафтоналивний танкер "Володимир Тихонов" з нафтою сорту Urals на борту знаходиться на шляху до порту Парадип. У цьому місті знаходиться нафтопереробний завод найбільшої держкомпанії Indian Oil Corp. Прибуття танкера очікується 29 квітня.

Після початку повномасштабної агресії РФ в Україні Індія стала одним із головних торгових партнерів країни-агресора. Але після того, як 23 лютого "Совкомфлот" потрапив під американські санкції, всі індійські нафтопереробні заводи, включаючи Reliance, заявили про припинення постачання нафти, що перевозиться танкерами "Совкомфлоту".

Крім того, 14 танкерів з сирою нафтою були відзначені як майно, в якому Совкомфлот мав інтерес після війни в Україні ("СКФ Балтика" до їх числа не входить). Але після цього американські чиновники здійснили візит до Індії і заявили про прагнення стабільних світових постачань нафти і не закликали Індію скоротити імпорт російської нафти.

Читайте по темі: Le Monde: Фітнес-застосунки охоронців допомогли відстежити переміщення Путіна

Постачання "СКФ Балтика" та "Володимира Тихонова" можуть говорити про зміну в політиці індійських НПЗ. У всякому разі, купівля нафти через підсанкційну компанію може стати прецедентом для інших НПЗ.

Тим часом Євросоюз може підвищити тарифи на ввезення на свою територію зернових та олійних культур, а також продуктів їх переробки з Росії та Білорусі. Відповідну пропозицію висунула Єврокомісія. Таким чином, там мають намір, зокрема, боротися з експортом Росією незаконно привласненого українського зерна.

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus