Українські вступники складатимуть більше іспитів

Українські вступники складатимуть більше іспитів
Українські вступники складатимуть більше іспитів

Міністерство освіти та науки України планує розвивати систему іспитів і застосовувати її для всіх рівнів освіти. На цьому зауважив заступник міністра освіти й науки України Михайло Винницький. Він підкреслив, що особливо активно такий порядок запроваджуватиметься для регульованих спеціальностей.

Посадовець також звернув увагу на основні особливості вступної кампанії 2024 року. Зокрема, він нагадав, що для деяких фахів при вступі на магістратуру, окрім єдиного вступного іспиту (ЄВІ), потрібно буде обовʼязково складати єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ). Про це йдеться у повідомленні МОН, опублікованому на офіційному сайті.

Українські вступники складатимуть більше іспитів: кого це стосуватиметься eiqrridhiqkkroz

Винницький підкреслив, що випробування важливе для таких спеціальностей, як освіта/педагогіка, соціальні та поведінкові науки, журналістика, управління та адміністрування, право, інформаційні технології, сфера обслуговування, публічне управління та адміністрування, міжнародні відносини.

Він також зауважив, що випускники-бакалаври спеціальностей кібербезпека та захист інформації, автомобільний транспорт, транспортні технології (за видами) зможуть вступити до магістратури тільки тоді, якщо складуть єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ).

Українські вступники складатимуть більше іспитів: кого це стосуватиметься

"Тенденція до збільшення державного тестування не є випадковою. Ми керуємося принципом – якість освіти понад усе. Тому система іспитів буде надалі розвиватися, і ЄВІ, ЄФВВ і ЄДКІ застосовуватимуться для всіх рівнів освіти, а особливо активно запроваджуватимуться в майбутньому для регульованих спеціальностей", – сказав заступник міністра освіти.

Посадовець зазначив, що цього року вперше під час вступу до аспірантури магістри всіх спеціальностей повинні будуть складати ЄВІ, який складається із тесту загальної навчальної компетентності й іноземної мови.

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus