У Офісі генпрокурора розповіли про найпоширенішу схему з експорту "чорного" зерна з України
![У Офісі генпрокурора розповіли про найпоширенішу схему з експорту "чорного" зерна з України](/upload/news/2024/06/11/180409.jpg)
Одна з найпоширеніших схем "чорного" експорту зерна – це використання фіктивних підприємств, які оформлені на підставних осіб.
Про це заявив заступник генерального прокурора України Дмитро Вербицький.
Зазначається, що такі підприємства створюють для продажу зерна, яке придбане за готівку у фермерів здебільшого по заниженій вартості. А після того, як збіжжя залишає межі України, його перепродають кілька разів, і воно вже легально потрапляє до кінцевого споживача. Через це страждає українська економіка.
Аби зменшити нелегальний експорт зерна, у Офісі генерального прокурора діє міжвідомча група з питань протидії кримінальним порушенням на ринку зерна.
"Наша група працює на упередження, щоб нелегально зерно не виходило з країни. Це по-перше. Ми контролюємо правоохоронні органи, і координуємо їх для того, щоб вони швидко реагували, якщо зерно нелегально купляється за готівку, не сплачуються податки, і за підробними документами намагаються вивезти його за заниженою вартістю", - заявив Вербицький.
За даними НБУ, неповернення валютної виручки від експорту зернових знизилось. На вересень 2023 року цей показник становив 8 млрд доларів. Станом на червень 2024 року сума неповернення становить лише 3 млрд доларів, надходження в бюджет за останній рік зросли на 1 млрд доларів.
Читайте по темі:
![](/upload/news/2024/07/26/187016_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/26/187004_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/26/187001_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/26/187000_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/26/186948_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/26/186870_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/25/186869_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/25/186847_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/25/186825_t.jpg)
![](/upload/news/2024/07/25/186809_t.jpg)
Коментарі:
comments powered by Disqus![](/upload/news/2024/07/27/187039_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/26/187035_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/26/187030_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/26/187029_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/26/187027_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/26/187026_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/26/187025_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/26/187024_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/26/187023_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/26/187022_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/26/187021_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/26/187020_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/26/187019_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/26/187018_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/26/187017_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/26/187015_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/26/187012_m.jpg)
![](/upload/news/2024/07/26/187011_m.jpg)