У Києві офіційно презентували Сили безпілотних систем ЗСУ
У Києві 11 червня було офіційно презентувано новий рід військ ЗСУ – Сили безпілотних систем. Його символом стала ластівка – "один з найшанованіших символів в українській культурі, який означає звістку про перемогу".
Також було представлено командувача Сил безпілотних систем. Це, як повідомляє Oboz.ua, офіцер морської піхоти Вадим Сухаревський. Його представив перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк.
"Ми показали сьогодні усьому світу, що Україна відійшла від консервативного підходу. Сьогодні ми створили прецедент. Таким чином, ми готові диктувати правила цієї війни для подальших успіхів", – заявив Сухаревський.
Читайте по темі: "Кличко. Більше, ніж бій": про мера Києва зняв стрічку оскароносний режисер
На прзезентації у першу чергу демонстували дрони, які використовують на фронті, а також новітні підходи до ведення бойових дій.
Сили безпілотних систем, нагадаємо, було створено у травні цього року. Символом нового роду військ стала залізна ластівка. До речі, емблему СБС розробив штучній інтелект.
"Ми спитались у штучного інтелекту, як він нас бачить. І він зобразив залізну ластівку, що стало дуже символічно", – розповів відомий український співак Олександр Ярмак. Він служить в одному з підрозділів нового роду військ.
Окремо на презентації розповіли про відкриття рекрутингового центру та сайту, де можна подати заявку на службу у новостворених підрозділах.
За словами командувача Вадима Сухаревського, у новостворених силах вже служить понад три тисячи людей. І це не дивно, бо Україна стала масово використовувати БПЛА у війні ще у 2022 році, задовго до створення СБС. Навпаки, це поки що дуже мало для Збройних сил. Проте скільки потрібно ще людей, командування не розкриває.
"Наша доктрина передбачає удари по супротивнику як на лінії фронту, так і за ним. Ми хочемо і будемо нищити ворога у його тилу", – зазнавчив Сухаревський.
Концепція сил безпілотних систем стала цікава не тільки Україні, але і кільком іноземним державам.
"Китай вже використовує схожу на нашу концепцію. Також Тайвань. США та ЄС також приглядаються, адже ми дуже перспективний напрям. Однак створення та упорядкування використання безпілотних апаратів – у цьому Україна є першою у світі", – додав Сухаревський.