Столтенберг: перемога у війні є мінімальною умовою для вступу України в НАТО

Столтенберг: перемога у війні є мінімальною умовою для вступу України в НАТО
Столтенберг: перемога у війні є мінімальною умовою для вступу України в НАТО

Перемога України у війні з державою-агресором Росією є мінімальною умовою для членства країни у НАТО. Для того, щоб допомогти Києву повернути усі захоплені військами Росії території, країни блоку на саміті у Вашингтоні погодять посилення негайної військової допомоги Силам оборони України.

Про це сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на брифінгу 12 червня, напередодні зустрічі міністрів оборони Альянсу. Він наголосив: НАТО взагалі не буде ставити питання про членство України без її перемоги.

До саміту у Вашингтоні та на самому заході союзники мають зробити важливе оголошення щодо поставок більшого обсягу військового обладнання: систем ППО, артилерії, ракет, які терміново необхідні, щоб Україна перемогла як суверенна незалежна держава.

"Без цього не буде взагалі будь-якого обговорення питання щодо членства. Нам треба забезпечити, щоб Україна перемогла. Це абсолютний мінімум для того, щоб Україна могла стати членом Альянсу", – зауважив генсек НАТО.

Столтенберг додав, що на вашингтонському саміті союзники погодять "потужну мову" щодо майбутнього членства України у НАТО. На цьому заході члени мають посилити координуючу роль НАТО у наданні військової допомоги Україні, а також узяти на себе довгострокові фінансові зобов’язання у цьому контексті.

Читайте по темі: Прем’єр Ірландії здійснить візит до України найближчими тижнями

За його словами, основним завданням є відповідь на першочергові потреби України у самозахисті й у розбудові Сил безпеки та оборони, які будуть повністю взаємосумісними із силами НАТО й наблизять Україну до повноправного членства в Альянсі.

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus