У Мін’юсті пояснили, хто має право обирати прізвище дитині

У Мін’юсті пояснили, хто має право обирати прізвище дитині
У Мін’юсті пояснили, хто має право обирати прізвище дитині

В Україні прізвище дитині присвоюється під час державної реєстрації народження органами державної реєстрації актів цивільного стану.

Про це розповідають ЗМІ з посиланням на Мін’юст.

Як вказано у статті 145 Сімейного кодексу України - прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. У випадку, якщо мати та батько мають різні прізвища, то прізвище дитини визначається за їхньою згодою. При цьому дитині можуть присвоїти подвійне прізвище, утворене шляхом з’єднання їхніх прізвищ. Якщо ж виникає спір між батьками, то його можна вирішити, звернувшись до органу опіки та піклування або ж до суду.

Водночас варто зауважити, що сімейним законодавством передбачена можливість у подальшому змінити батьками прізвище дитини.

Підстави для зміни прізвища дитини:

  • у разі зміни прізвища обома батьками змінюється прізвище дитини, яка не досягла семи років. Якщо ж дитина досягла семи років, то прізвище змінюється за її згодою.
  • у разі зміни прізвища одного з батьків прізвище дитини може бути змінене за згодою обох батьків та за згодою дитини, яка досягла семи років.
  • за заявою батьків або одного з них, якщо другий помер, оголошений померлим, визнаний недієздатним або безвісно відсутнім, дитині, яка не досягла чотирнадцяти років та якій при реєстрації народження присвоєне прізвище одного з батьків, може бути змінено прізвище на прізвище другого з батьків.

Якщо один із батьків проти зміни прізвища дитини, то спір між ними щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов’язків щодо дитини, а також інші обставини, які засвідчують відповідність зміни прізвища інтересам дитини.

Куди звернутися для зміни прізвища

Внесення змін до актових записів цивільного стану проводиться відділами державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіонального управління Міністерства юстиції України у випадках, передбачених чинним законодавством.

Громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, які проживають за кордоном, можуть подати заяву до дипломатичного представництва або консульської установи України.

Які документи необхідно подати

Читайте по темі: Через штрафи від ТЦК в ухилянтів можуть арештувати майно

Для внесення змін до актових записів цивільного стану потрібно подати: заяву про зміну прізвища малолітньої дитини, паспорт, свідоцтво про народження, інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.

Заява повинна бути заповнена розбірливо, у ній мають бути надані вичерпні відповіді на всі запитання.

Відділ ДРАЦС, дипломатичне представництво чи консульська установа України не вправі відмовити громадянину в прийнятті та розгляді заяви про зміну прізвища малолітньої дитини.

Сторінка для друку

Читайте по темі:

Вербицький й досі продовжує працювати прокурором в Офісі Генпрокурора: документ
Громадян Росії перестануть впускати до Чехії без біометричних паспортів
Після заяви Лубінця про використання посадовцями сиріт для виїзду за кордон прокуратура почала розслідування
У розважальному центрі Житомира дівчинка отримала декілька переломів
Кремль шукає мертвих дітей по всьому світу: для чого
На Миколаївщині чоловік постраждав через плутанину з документами: Офіційно "помер"
Родичі столичних посадовців використовують дітей-сиріт, щоб уникнути мобілізації і втекти за кордон, - Лубінець
Росія в Скадовську на Херсонщині почала забирати житло у тих, хто не має російського паспорта
У Львові дівчата побили 9-річного хлопчика на майданчику
В Україні знову зросла кількість дітей, загиблих через агресію Росії

Коментарі:

comments powered by Disqus