Очільник Інституту Генплану Ликов у 2019 році заробив 500 тисяч, а майна придбав на 5 мільйонів

Очільник Інституту Генплану Ликов у 2019 році заробив 500 тисяч, а майна придбав на 5 мільйонів
Очільник Інституту Генплану Ликов у 2019 році заробив 500 тисяч, а майна придбав на 5 мільйонів

Колишній головний архітектор Київщини та Вишгорода, а зараз в.о. очільника столичного Інституту Генерального плану Дмитро Ликов у 2019 році задекларував дохід у понад 500 тис. грн. При цьому майна посадовець придбав на майже 5 млн грн.

Про це свідчать дані публічної декларації Дмитра Ликова на сайті НАЗК за 2019 рік.

Варто почати з того, що з 2021 року пан Ликов обіймає посаду в.о. начальника Інституту Генерального плану м. Києва. Свого часу він був депутатом Вишгородської районної ради 7 скликання та членом комісії з питань комунальної власності.

Очільник Інституту Генплану Дмитро Ликов eidehiqdqikroz

Проте станом на 2019 рік він був головним архітектором Київщини та Вишгорода, і саме у декларації за той рік журналісти помітили значні невідповідності. Ба більше, проаналізувавши подані дані, можна дійти висновку, що посадовець, як виявилось, може робити гроші з повітря.

Так, при звільненні з посади заступника директора Департаменту містобудування та архітектури Київської ОВА (на той час ОДА – ред.), згідно з декларацією Ликова за 2019 рік, яку він подав за типом "перед звільненням", він отримав 300 000 грн.

Проте того ж року він оприлюднив дані вже після звільнення, згідно з якими дохід його родини склав 566 733 грн. Також були вказані й інші грошові активи у розмірі 52 075 грн. Але такий заробіток не завадив родині в.о. очільника Інституту Генплану спільно з цивільною дружиною Юлією Коваленко наприкінці 2019 року придбати апартаменти на 33,2 кв.м у Яремче Івано-Франківської області. Помешкання обійшлося подружжю у 26 560 доларів США – за тодішнім курсом це становило приблизно 637 440 грн.

Очільник Інституту Генплану Ликов у 2019 році заробив 500 тис., а майна придбав на 5 млн: подробиці

Варто також зауважити, що за даними наших джерел, пані Коваленко не зазначена в жодній з попередніх чи майбутніх деклараціях Ликова, при цьому посадовець має з нею двох спільних дітей: 19-річну Уляну та 13-річного Тимофія.

Того ж року, приблизно за місяць до придбання апартаментів у Буковелі, Ликов та його цивільна дружина придбали квартиру у Києві площею 50,5 кв.м за дуже символічну суму у 128 000 грн, тобто по 64 000 грн з кожного. Таким чином, квартира у самісінькому центрі столиці обійшлася їм у 5 333 долари США.

Проте окрему увагу привертає пункт договору купівлі-продажу, згідно з яким у разі розірвання продавець сплачує покупцям 3 545 250 грн (реальна вартість квартири), що свідчить лише про одне: пан Ликов, ймовірно, хотів приховати свої необґрунтовані активи шляхом заниження реальної вартості майна.

Також у жовтні 2019 року Дмитро Ликов спільно з громадянином Антоном Гарбутом придбали по ½ нежитлового приміщення площею 153,7 кв.м у Києві, загальною вартістю 2 383 395 грн, тобто по 1 191 697 грн з кожного. При цьому реальна вартість об’єкту, за даними СтопКору, становить 5 227 210 грн.

Окремої уваги варте те, що пан Гарбут, за нашими даними, є фігурантом кількох кримінальних проваджень щодо зловживання владою, шахрайства, підробки документів та відмивання майна.

Читайте по темі: У Києві на ділянці Столичного шосе обмежать рух транспорту до 31 серпня

Зазначимо, що усю названу нерухомість Ликов придбав у сумісництві, тож заплатив лише половину вартості за квартири та нежитлове приміщення.

Та навіть в такому разі він одноосібно витратив на придбання нерухомості 4 704 950 грн. Таким чином, заробивши більше пів мільйона гривень, посадовець зміг дозволити собі витратити майже п’ять мільйонів гривень.

stopcor

Сторінка для друку

Читайте по темі:

На Одещині суддя Панчишин вказав в декларації подарунок на 1,77 мільйона гривень
Знову потоп: У Києві прорвало труби на Позняках
Як одіозна Юрченко, заволодівши землею на мільйони доларів, очолила "боротьбу з корупцією" в Броварській РДА
У Чернівцях суддя Ярема отримала від чоловіка в подарунок позашляховик
Депутат від «Слуги народу» Колєв отримує компенсацію на оренду квартири, маючи збережень 136 тисяч доларів готівкою та 1 мільйон гривень у банку
У Києві біля станції метро "Лівобережна" під час руху загорілось авто
У Києві на Оболоні протягом 10 хвилин сталось дві пожежі
На Київщині легковик на швидкості збив на смерть пішохода
Чоловік отримав умовне покарання за участь у злочинній групі, яка вбила підприємицю в Латвії заради нерухомості на 4 мільйони євро
НАЗК заплатить майже 2 мільйони з бюджету за опитування щодо корупції

Коментарі:

comments powered by Disqus