Мешканку Червонограда судитимуть за антидержавні заяви на зборах щодо перейменування міста

Мешканку Червонограда судитимуть за антидержавні заяви на зборах щодо перейменування міста
Мешканку Червонограда судитимуть за антидержавні заяви на зборах щодо перейменування міста

Мешканку Червонограда Світлану Марко судитимуть за антидержавні висловлювання на зборах щодо перейменування міста, які відбулися в місцевому Народному домі в жовтні 2023 року. Виступаючи з трибуни, Світала Марко заявила, що Радянський Союз не перестав існувати, а державні органи та символи України є нелегітимними.

67-річна пенсіонерка Світлана Марко під час громадського обговорення виступила проти ініціативи щодо перейменування Червонограда в рамках декомунізації. При цьому вона зона заявила, що Радянський Союз не перестав існувати, а Верховна Рада України та інші органи влади – нелегітимні, тому не мають права ухвалювати рішення щодо зміни назви міста.

«Так, ми за них голосували, але вони не набули правосуб’єктності, вони не мають права приймати того рішення. Зміна назви міста – справа місцевого значення, і тільки ми на загальних зборах жителів, людей маємо право вирішувати – змінювати назву чи ні, а ніяка «верховна зрада», ніякий кабмін. Все, що вони поприймали до сьогоднішнього дня, всі їхні захцянки без гербової печатки – фікція», – заявила Світлана Марко.

Її слова, присутні підтримали оплесками. Антидержавні заяви учасниці зборів зафіксував на відео депутат Червоноградської райради, місцевий активіст Олександр Клімов. Відео, яке поширилося в соцмережах, підхопили російські пропагандисти.

Читайте по темі: В Одесі підполковника ЗСУ, який збив пішохода, звільнили від кримінальної відповідальності

Виступ Світлани Марко за зборах у Червоноградському народному домі (відео Олександра Клімова)

На антидержавні висловлювання мешканки Червонограда зреагувала СБУ. За цим фактом було відкрите кримінальне провадження за порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками. (ст. 161 ККУ), Світлані Марко оголосили підозру. Максимальне покарання, передбачене згаданою статтею, – вісім років позбавлення волі.

У СБУ Львівщини розповіли, що розслідування справи завершили, наприкінці червня матеріали скерували до Червоноградського міського суду, який вже призначив її до розгляду.

Сторінка для друку

Читайте по темі:

З озера на Львівщині витягли тіло невідомого потопельника
Колишнього інспектора ДАБІ у Кропивницькому Сидоренка звільнили від покарання за хабарництво
Ремонт зупинок громадського транспорту: Господарський суд Києва визнав недійсними два корупційні договори управління ЖКГ Полтави
Адвокату з Охтирки на Сумщині дали 2 роки умовно за виправдування агресії РФ
Рестораторку зі Львова покарали за підробку перепустки на в’їзд у пішохідну зону
У СБУ розкрили, в чому звинувачують експрокурора Ільницького, який "прославився" лакшері весіллям
Суд скасував штраф ТЦК, який посилався на дані з реєстру “Оберіг”, так як “Оберегу” в законі не має
У Великій Британії заарештували вчительку, яка розбещувала школярів та завагітніла від одного з них
Мешканку Херсонської області за роботу на незаконному референдумі увʼязнили на 7 років
Державна зрада: у Луцьку оголосили вирок Іллі Сметаніну

Коментарі:

comments powered by Disqus