Гігантська хвиля змила туристів і шезлонги на пляжі в Бразилії

Гігантська хвиля змила туристів і шезлонги на пляжі в Бразилії
Гігантська хвиля змила туристів і шезлонги на пляжі в Бразилії

Туристів, які відпочивали на пляжі Леблон у Бразилії, накрило величезною хвилею. Потужний потік води змив із берега не лише людей, а й шезлонги та парасольки.

У день інциденту над Атлантичним океаном пронісся шторм, що спричинив негоду поблизу Ріо-де-Жанейро, пише The Sun.  Гігантська хвиля, висотою понад три метри, застала відпочивальників зненацька. Кадри руйнівного стихійного лиха опублікував один із користувачів X.

Подібні явища на узбережжях мають назву "sneaker wave" або "хвилі-вбивці". Вони виникають внаслідок потужних штормів, які можуть відбуватися за сотні кілометрів від пляжу.

Читайте по темі: Внаслідок обстрілу Херсону поранено п’ятеро людей

"Sneaker waves – потенційно смертоносні хвилі, що піднімаються над рівнем суші значно вище, ніж цього очікують, – повідомили у національному управлінні океанічних і атмосферних досліджень США, – Маленькі хвилі можуть з’явитися на 10-20 хвилин перед тим, як вдарить "хвиля-вбивця". Вона може легко занести відпочивальників у океан".

Гігантська хвиля-вбивця змила туристів і шезлонги на пляжі в Бразилії. Відео eiddxikdiqurroz

На опублікованому відеоматеріалі видно, що туристи спокійно засмагали на пляжі, не очікуючи підступного природного явища. Потужний потік води зносив усе не своєму шляху.

Представник метеорологічного агентства Aemet Мікель Гілі пояснив, що інцидент відбувся через різку зміну атмосферного тиску: "Коливання тиску впливає на рівень моря. Коли тиск росте, вода у морі падає; якщо тиск падає – море підіймається".

Гігантська хвиля-вбивця змила туристів і шезлонги на пляжі в Бразилії. Відео

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus