Навідника з Кропивницького, який шпигував за залізницею, покарали умовно
Кіровський районний суд у місті Кропивницькому визнав місцевого жителя винним у незаконному поширенні несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та боєприпасів під час воєнного стану.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 9 вересня.
19 лютого цього року чоловікові у Telegram написав незнайомець із номера мобільного оператора РФ. Йому запропонували за винагороду співпрацювати з росіянами, надаючи інформацію щодо обʼєктів критичної інфраструктури, зокрема залізничної галузі регіону.
Обвинувачений почав надсилати координати обʼєктів критичної інфраструктури міста Кропивницького та Кіровоградської області, а саме залізничних вокзалів, руху залізничних потягів, типів вантажів, що перевозяться. Він повідомив геолокацію автомобільного мосту, під яким проходять залізничні колії, надіслав відеофайл руху потягу, коментуючи, що неподалік, в бік аеропорту, «стоять зенітники», відправив відео та фотознімки, на яких відзнято опорні колони та вигляд з-під автомобільного мосту, повідомляв про рух колони з військовою технікою по цьому мосту.
Скільки зловмисник отримував за свою «роботу» у вироку не уточнюється. Але в середині квітня 2024-го йому перекинули на картку якусь суму коштів, щоб купити відеокамеру і розмістити її під автодорожним мостом над залізничними коліями, щоб фіксувати рух поїздів і вантажів. Також 19 квітня чоловік їздив на залізничний вокзал, щоб зібрати інформацію про кількість людей, які там перебувають, трафік поїздів, зняти фото та відео будівлі вокзалу і перону. Уподальшому він надіслав відеозапис, на якому видно залізничні колії та скупчення людей біля них.
30 квітня близько 14 години обвинувачений прибув до автодорожного мосту над залізничними коліями, щоб встановити там відеореєстратор, але був затриманий співробітниками УСБУ в Кіровоградській області. При обшуку в нього вдома зʼясувалося, що він незаконно зберігав психотропні речовини — PVP і метамфетамін.
За кілька місяців коригувальник уклав із прокурором угоду про визнання винуватості. Сторони домовилися про 5 років позбавлення волі умовно зі звільненням на іспитовий строк 3 роки.
Враховується щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину, стан здоровʼя, відсутність обставин, які обтяжують покарання.
Чоловік неодружений, ніде офіційно не працював, раніше не судимий, проходив службу в лавах Збройних сил України. Прокурор у судовому засіданні підтвердив, що громадянин зробив донат на ЗСУ в розмірі 10 тисяч гривень,
За умовами угоди, обвинувачений зобовʼязався сприяти слідству щодо інших відомих йому подібних кримінальних правопорушень.