Літаки компанії Airbus для Finnair будують із російського титану

Літаки компанії Airbus для Finnair будують із російського титану
Літаки компанії Airbus для Finnair будують із російського титану

Більшість пасажирських літаків Finnair складають літаки компанії Airbus, що все ще використовує російський титан.

Доступна ціна російського титану зробила його популярним в західних країнах. Як виявилося, його досі використовують в деталях літаків компанії Finnair. Про це йдеться в розслідуванні фінського видання  Yle.

Російська група ”ВСМПО-АВІСМА” має 25-відсоткову частку у світовому виробництві титану в авіаційній промисловості. Вона виробляє титанову губку, з якої далі виготовляють власне титан. Крім того, група домінує у виробництві титанових компонентів, особливо для авіаційної промисловості.

Наприклад, гіганти пасажирського літакобудування американський Boeing і європейський Airbus використовують у своїх літаках російський титан. Приблизно третина титану Boeing і до половини титану Airbus надходять з Росії.

Найбільшим виробником титанової губки є Китай, йдеться у звіті Комісії ЄС, але китайський титан не перероблявся переважно для авіаційної промисловості.

За даними OEC (The Observatory of Economic Complexity), у 2022 році Росія отримала від експорту титану 671 мільйон доларів. Тоді ж титан був 49-м найбільш експортованим з Росії продуктом.

Про залежність Заходу від російського титану в розпал загарбницької війни Росії проти Україні свідчить і той факт, що Євросоюз і США не запровадили санкцій проти ПАТ ”Корпорація ВСМПО-АВІСМА” та її титану.

Захід не вводив санкцій проти ”ВСМПО-АВІСМА”, хоча директор компанії ”Ростех” Сергій Чемезов є близьким прихильником Путіна й особисто потрапив до санкційного списку ще у 2014 році після захоплення Росією Криму.

Більшість пасажирських літаків Finnair складають літаки Airbus. Уряд Фінляндії володіє майже 56% акцій Finnair.

Журналісти Yle запитали групу Airbus, чи компанія все ще використовує російський титан для деталей пасажирських літаків групи.

– Ми підтвердили використання російського титану в авіації. Титан, що походить з Росії, не заборонений міжнародними законами та правилами. У нас є й інші постачальники металу, – відповів Yle представник компанії.

Компанія запевняє, що повністю дотримується всіх міжнародних законів і норм, включаючи санкції.

Журналісти Yle звернулися до Finnair із запитанням, чи можливо, що компанія причетна до фінансування військового фонду Кремля через російські компанії ”ВСМПО-АВІСМА” і ”Ростех”.

Директор із комунікацій Finnair Пяйвют Таллквіст каже, що весь нинішній парк Airbus компанії був придбаний до нападу Росії на Україну:

– Наші можливості впливати на ланцюжки постачання як окремої авіакомпанії обмежені. Звичайно, ми вимагаємо від усіх наших постачальників дотримання законодавства та санкцій ЄС.

Журналісти Yle також запитали компанію Patria, звідки до Фінляндії надходить титан для будівництва винищувачів F-35.

Як відповів керівник проекту Петрі Хепола, Patria не бере участі в ухваленні рішень щодо вибору матеріалів і постачальників програми F-35, а використані матеріали будуть частиною міжнародного ланцюга постачання матеріалів для програми.

Джерело:  Yle

Сторінка для друку

Читайте по темі:

В Росії підірвали командира, причетного до масової загибелі людей у селі Гроза: він у критичному стані
Путінський олігарх Чемезов намагається оскаржити арешт своєї мегаяхти в Європі
США запровадили санкції проти кіберкомпанії, пов’язаної з урядом КНР
У Латвії українець на велосипеді намагався незаконно перетнути кордон з Росією
Китайський виробник із заводом у Каліфорнії опинився в центрі міжнародного скандалу за поставки до Росії високотехнологічних компонентів
Путін наказав нелегальним мігрантам покинути Росію до травня 2025 року
У Сирії заявили про «стратегічні інтереси» з Росією
Азербайджан посилює правила перебування для громадян Росії після авіатрощі
В Канаді загорівся пасажирський літак внаслідок удару об злітно-посадкову смугу
Третій інцидент за день: у Норвегії вдалось запобігти авіатрощі з пасажирським літаком через збій гідравліки

Коментарі:

comments powered by Disqus