Путінський олігарх Чемезов намагається оскаржити арешт своєї мегаяхти в Європі

Путінський олігарх Чемезов намагається оскаржити арешт своєї мегаяхти в Європі
Путінський олігарх Чемезов намагається оскаржити арешт своєї мегаяхти в Європі

Сергій Чемезов, голова російської корпорації "Ростех", намагається повернути собі елітну яхту "Valerie", арештовану в Іспанії. Вартість судна оцінюється у понад 14 мільйонів євро. Чемезов звернувся до Верховного суду ЄС з позовом, оскаржуючи арешт яхти. Рішення очікується в перші місяці 2025 року.

Про це пише іспанське видання El Diario

При цьому, як кажуть джерела, шанси Чемезова на успіх не нульові.

Вирок має оцінити, наскільки юридично доведеним є факт зв’язку Чемезова із зазначеним судном, оскільки реєстрація яхти проведена через офшори. Вважається, що такі позови не безнадійні – чітко простежити справжніх власників офшорних активів, дотримуючись усіх судових правил, досить складно.

Так, 85-метрова (279 футів) яхта, вартість якої становить 140 млн доларів, формально належить падчериці Чемезова Анастасії Ігнатовій. У список санкцій Європейського Союзу Ігнатова була додана у квітні-2022. А сам Чемезов перебуває під санкціями ЄС та США ще з 2014 року через анексію Криму Росією. Яхту було заарештовано в 2022-му.

Читайте по темі: Китайські хакери атакували секретний офіс Мінфіну США, що керує санкціями, - WP

Загалом падчерка глави "Ростеху" за останні роки виявилася власницею багатьох статків. Серед них – елітна нерухомість, акції технологічних та фармкомпаній, а також бізнес за кордоном. Яхтою Valerie Ігнатова, за даними журналістів, володіє не напряму, а через фірму в Ірландії. Серед активів тієї ж компанії є іспанська вілла Чемезова на Costa del Sol (вартість оцінюється в 20 млн євро).

Чемезов та його падчерка Ігнатова eiqdhikhiqzkroz

"Компанія, якій на папері належить судно, оскаржила рішення Торгового флоту і подальшу відмову зняти арешт з головним твердженням, що яхта не належить падчериці гендиректора "Ростеху", незважаючи на те, що каже європейська влада. Оточення власників човна відмовилося давати оцінки процесу", – зазначає іспанське видання.

Перше рішення у цій справі надійшло від Високого суду Мадрида ще в квітні 2024 року. Тоді судді відхилили апеляцію компанії Sulberg Services Limited, як вони вчинили й двома роками раніше. Проте у фірмі продовжують стверджувати, що Анастасія Ігнатова більше не є власницею, а яхта лише "була" у її власності – у минулому часі.

"Державна прокуратура Іспанії протягом усього процесу пояснювала, що має серйозні сумніви щодо наданої документації, яка була покликана довести, що падчерка Чемезова продала яхту. Сумніви правдивості та реальності також висловлюються щодо платежів, оскільки, за даними Генпрокуратури, все було зроблено через російську фінансову структуру, яка могла мати зв’язки з російським урядом та олігархами цієї країни", – зазначає видання.

Про бажання Чемезова повернути собі яхту пишуть і російські ЗМІ. Вони стверджують, що, за словами джерел, у збройового олігарха "ймовірність успіху велика, хоч і не 100%".

До речі, яхта Чемезова Valerie з літа 2022 офіційно називається Meridian A. Це підтверджували і фотографії Reuters: на знімках було видно, що назва Meridian A тепер написана на кормі судна, а металеві бирки з колишнім ім’ям Valerie зникли.

Valerie перейменували
Назву, ймовірно, змінили з ініціативи іспанської влади після того, як представники Чемезова перестали платити за утримання судна. Крім того, Чемезов, ймовірно, планував просто викрасти яхту. У жовтні 2022 року судно намагалося залишити порт Барселони, але влада завадила цьому.

Сторінка для друку

Читайте по темі:

Російські виробники ракети "Орєшнік" використовують західне обладнання – Financial Times
До Росії продовжують постачати іноземні літаки, незважаючи на санкції США та ЄС
Фінляндія затримала нафтовий танкер тіньового флоту РФ, який може бути причетним до пошкодження електрокабелю
Roman Spiridonov and Russia’s shadow fleet: How offshore accounts and companies in the UAE help bypass international restrictions
Як компанії колишнього одеського депутата Віктора Баранського сприяють обходу санкцій Росією через "тіньовий флот"
Під санкціями, але багаті: путінські олігархи продовжують заробляти мільярди на торгівлі з Європою
Роман Спірідонов і тіньовий флот РФ: як офшори і компанії в ОАЕ допомагають обходити міжнародні обмеження
Китай запровадив проти Канади санкції
Угорщина досягла зняття санкцій з патріарха Кирила та Василя Небензі у 15-му пакеті ЄС
Євросоюз ухвалив 15-й пакет санкцій проти Росії

Коментарі:

comments powered by Disqus