Британська розвідка: РФ помилково поцілила в зерновоз 11 вересня через хибу російських пілотів
Торгівельне судно Aya, уражене росіянами 11 вересня, дуже вірогідно, не було запланованою ціллю й було атаковане через погані методи цілевказівки російськими пілотами. Вони могли поспіхом ідентифікувати Aya як свою ціль, бажаючи покинути район одразу після запуску, побоюючись бути ураженими українською ракетою класу "земля-повітря".
Про це йдеться в розвідувальному огляді Міністерства оборони Великої Британії.
11 вересня 2024 року торгівельне судно (ТС) Aya було вражене ракетою в Чорному морі, коли воно прямувало на південь з українського порту Одеса, завантажене понад 26 тисячами тонн зерна, що прямувало до Єгипту.
"Майже напевно, що ракета була протикорабельною ракетою AS-4 KITCHEN, запущеною російським бомбардувальником Ту-22М3 BACKFIRE, який у той час діяв у цьому районі. Існує реальна можливість того, що провал детонації ракети дозволив уникнути катастрофічних пошкоджень", – йдеться в повідомленні.
Вказується, малоймовірно, що судно Aya було запланованою ціллю для цієї місії і, швидше за все, був уражений через погані методи цілевказівки російськими пілотами, які використовували застарілі боєприпаси. Росія регулярно атакує цілі вздовж чорноморського узбережжя України, в тому числі острів Зміїний, намагаючись зірвати експортну діяльність і знищити будь-які військові активи в цьому регіоні.
У розвідці зазначили, що після втрати підводного човна у квітні цього року Росія майже напевно стала більш обережною у своїх ударних операціях у Чорному морі. Цілком можливо, що цей інцидент стався через те, що пілоти поспіхом неправильно ідентифікували Aya як свою ціль, бажаючи покинути район одразу після запуску, побоюючись бути ураженими українською ракетою класу "земля-повітря".
"Ракета KITCHEN постійно демонструє низьку ефективність в українському конфлікті (російсько-українській війні – ред.). Запуск надзвукової крилатої ракети на неправильному курсі проти ймовірної помилкової цілі в міжнародних водах демонструє вкрай погану і безвідповідальну авіаційну практику", – резюмувало відомство.