Справа про розкрадання 300 мільйонів з «Київміськбуду»: чи отримає Ігор Кушнір покарання?

Справа про розкрадання 300 мільйонів з «Київміськбуду»: чи отримає Ігор Кушнір покарання?
Справа про розкрадання 300 мільйонів з «Київміськбуду»: чи отримає Ігор Кушнір покарання?

Справа про розкрадання з «Київміськбуду» майже трьохсот мільйонів гривень підходить до логічного завершення – декілька фігурантів знаходяться в СІЗО, а ДБР та ГПУ намагаються передати справу до суду.

Про це пише портал Антикор.

Ідеться про аферу з приміщеннями ЖК «Чарівне місто», яке починав будувати «Укрбуд», а після його колапсу взявся добудовувати «Київміськбуд». Історія цього ЖК така. Земля площею 12,2 гектара за адресою вулиця Бориспільська, 18, перебувала в користуванні Дарницької КЕЧ. У 2015 році «28 Управління начальника робіт (28 УНР)» Міністерства оборони в якості замовника робіт підписало договір з ТОВ «Фортбуд» та Державною будівельною корпорацією «Укрбуд», які виступили виконавцями робіт, на будівництво тут житлового комплексу.

 eiqrkiqdxieeroz

У 2020 році замість збанкрутілого «Укрбуду» у договір вступив «Київміськбуд», очолюваний Ігорем Кушніром. Були укладені відповідні договори, і будівництво продовжилося. Але, як кажуть матеріали кримінальних справ №42021000000002392 від 19.11.2019 року та №62024000000000720 від 16.08.2024 року, порушених Головним слідчим управлінням ДБР, колишній директор ТОВ «ФК Житло-Капітал» Дмитро Кравченко у змові з “невідомими особами” направив до ТОВ «ФК Житло-Капітал» листа від ТОВ «Фортбуд», з якого випливало, що ще в 2018 році останнє продало першому майнові права на такі, що зводяться у ЖК «Чарівне місто», Центр обслуговування населення та автостоянку. І таким чином ці приміщення не належать ні «УНР 28», ні «Київміськбуду», як правонаступнику «Укрбуду».

За початковим договором між «УНР 28», ТОВ «Фортбуд» та «Укрбудом» ці приміщення з самого початку призначалися саме «Укрбуду», і після того, як його замінив «Київміськбуд», мали перейти у його володіння. Далі майнові права були нібито передані, а гроші у сумі 282,5 мільйона гривень, у які оцінили ці об’єкти, були «прогнані» між рахунками підконтрольних Кравченкові ТОВ «ФК “Житло-Капітал”», ТОВ «Каса народної допомоги» та ТОВ «Укрбудпереказ».

Але суть у тому, що в 2020 році, приймаючи на себе всі права та обов’язки корпорації «Укрбуд», Ігор Кушнір в якості директора «Київміськбуду» дивним чином не помітив того факту, що його компанія буде добудовувати об’єкт за «дякую». Більше того, він не міг не знати про те, що ще в 2017 році договір між «УНР 28» та ТОВ «Фортбуд» Генпрокуратура намагалася розірвати через суд, оскільки він був договором не про будівництво, а про спільну власність. Господарський суд Києва позов Генпрокуратури задовольнив, але потім його рішення було оскаржено. У подальшому будівництво на Бориспільській, 28 супроводжувалося постійними скандалами, про що Кушнір теж не міг не знати.

Але тим більше він не міг не знати, що, беручи на себе зобов’язання «Укрбуду», в обмін не отримує нічого – ні частки у будівельному об’єкті, ні грошей інвесторів, призначених на його добудову. Однак договір був підписаний.

Результат не забарився: у 2022 році будівництво зупинилося. Спочатку це пояснили повномасштабним вторгненням, але потім Ігор Кушнір заявив, що «фонди на будівництво спустошені», а ТОВ «ФК “Житло-Капітал”» не перераховує грошей, зібраних ним для «Укрбуду», і призначених, зокрема, на будівництво ЖК «Чарівне місто» на Бориспільській, 18 та інших об’єктах «Укрбуду», які перейшли під управління «Київміськбуду». Більше того – Ігор Кушнір звернувся до КМДА, чия власність є «Київміськбуд», з вимогою докапіталізувати компанію на 1,7 мільярда гривень, яких не вистачало на добудову всіх об’єктів, прийнятих «у спадок» від «Укрбуду».

Грошей отримати не вдалося, зате спалахнув цілий ряд корупційних скандалів, пов’язаних із діяльністю Ігоря Кушніра на посаді керівника «Київміськбуду», який він очолював з 2012 року, перейшовши туди на роботу з поста заступника міністра оборони. У Міноборони Кушнір курував якраз будівництво, і не міг не знати про історію ділянки на Бориспільській, 18.

«Раптово» з’ясувалося, що Ігор Кушнір на посаді керівника «Київміськбуду» забезпечив свою родину просто колосальною кількістю нерухомості по всьому світу, включаючи віллу на Лазурному березі Франції площею в 850 метрів, якою володіє його дружина, та особисте помістя самого Кушніра у Каліфорнії, яке він придбав за 11 мільйонів доларів. Загальна вартість нерухомості родини Ігоря Кушніра лише в Києві становить близько 1,1 мільйона доларів.

Усе це придбано за рахунок саме «Київміськбуду», який під керівництвом Кушніра перетворився на його особисту фірму, яка передавала субпідряди на найбільш грошові об’єкти або фірмам самого Ігоря Кушніра, або фірмам Вадима Столара. В першу чергу це компанії bUd development, IB Alliance та BudCapital, які входять у ТОП-5 забудовників Києва. За даними ЕП , за bUd development стоять Ігор Кушнір та Вадим Столар.

Неодноразові скандали та розслідування щодо Ігоря Кушніра закінчувалися нічим – він зміг залишитися не тільки на свободі, але і в кріслі керівника «Київміськбуду» з 2012-го по 2023 рік, коли, нарешті, кількість корупційних скандалів, пов’язаних з його іменем, і які поставили «Київміськбуд» на грань банкрутства, досягла апогею. Після повернення з подорожі до Тибету, де Ігор Кушнір разом із дружиною здійснили сходження на Еверест, Кушнір таки написав заяву про відставку.

Після цього розпочався аудит «Київміськбуду», що багато хто розцінив як вирок Ігорю Кушніру – за його результатами той неминуче мав би сісти на багато років. Але пройшов майже рік – результати всі бачать самі. Чи сяде Ігор Кушнір цього разу на підґрунті кримінальної справи, у якій розслідується виведення з Київміськбуду об’єктів вартістю майже триста мільйонів гривень в цінах 2021 року? Сумнівно.

Чому? Даємо натяк: крісло Ігоря Кушніра в «Київміськбуді» зайняв Василь Олійник, колишній керівник ТОВ «Спецбуд-Моноліт», і все контролюється давньою партнеркою Ігоря Кушніра.

Сторінка для друку

Читайте по темі:

Детективи БЕБ викрили схему несплати ренти за надра на Київщині
Сили безпілотних систем зможуть самостійно закуповувати дрони та РЕБ, — Міноборони
Рада підтримала законопроєкт про угоди зі слідством, — депутат
Очільники МСЕК не зможуть брати участь у роботі нової системи лікарських комісій
Як суддя Світлана Смик допомагає російському Pin-UP: подробиці комерційного рішення та “спам-розсилка” для банків
Опендатабот: У 98% вироків за корупцію справа закінчилися штрафами, і лише у 1,5% — ув’язненням
“Київавтодор” замовив реконструкцію шляхопроводу на Дарниці за 440 млн гривень улюбленому підряднику
В Одесі викрили злочинну групу у МСЕК, яка допомагала уникнути мобілізації
Наживалися на закупівлях для військових: Судитимуть чиновників Дніпровської міськради
Правоохоронці затримали посадовця київського ТЦК на хабарництві

Коментарі:

comments powered by Disqus