США вимагають від Японії посилити обмеження щодо постачання чипів та обладнання до Китаю

США вимагають від Японії посилити обмеження щодо постачання чипів та обладнання до Китаю
США вимагають від Японії посилити обмеження щодо постачання чипів та обладнання до Китаю

Американські законодавці закликали Японію посилити обмеження на продаж обладнання для виробництва мікросхем до Китаю і попередили, що якщо Токіо не діятиме, Вашингтон може запровадити обмеження для японських компаній.

Про це йдеться у листі провідних республіканців і демократів у Комітеті з питань Китаю Палати представників США від 15 жовтня, направленому послу Японії в США Шігео Ямади, з яким ознайомилося агентство Bloomberg.

Законодавці відкинули аргументи про те, що обмеження матимуть негативний вплив на деякі японські компанії, зокрема Tokyo Electron Ltd, наводячи як приклад зростання цін на акції Tokyo Electron, ASML Holding NV, Lam Research Corp. і Applied Materials Inc., а також програми субсидування виробництва мікросхем з боку США і Європейського Союзу.

В листі законодавців також підкреслюється занепокоєння щодо здатності Китаю виробляти менш досконалі чипи – нині це ключова сфера уваги Пекіна, особливо після того, як США та їхні союзники припинили продаж найсучаснішого обладнання. Мікросхеми такого рівня, на якому Китай прагне домінувати, є «життєво важливими для сучасної економіки і сучасної армії», пишуть американські чиновники. Без багатосторонніх зусиль, спрямованих на вирішення цих проблем, йдеться в листі, поставки американського, японського і нідерландського обладнання для виробництва мікросхем дадуть Пекіну «функціональне вето на здатність наших країн виробляти наші системи озброєнь і сучасні споживчі товари на необхідних рівнях».

Хоча законодавці віддають перевагу багатосторонньому рішенню, вони підкреслюють, що у США є й інші варіанти. Один з них - застосування так званого правила прямих іноземних товарів, або FDPR, яке дозволяє Вашингтону регулювати товари, вироблені за кордоном з використанням навіть найменшої кількості американських технологій.

Як зазначається, адміністрація Байдена чинить тиск на Японію і Нідерланди з метою посилення контролю над чипами, таким чином намагаючись запобігти доступу Пекіна до ШІ, який може принести користь його військовим. Зокрема, американські чиновники прагнуть заборонити японським і нідерландським громадянам обслуговувати і ремонтувати сучасне обладнання в Китаї, бо це було заборонено для громадян США.

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus