Мостобуд, Шапран і Продивус: як колишні регіонали монополізують київські надра

Мостобуд, Шапран і Продивус: як колишні регіонали монополізують київські надра
Мостобуд, Шапран і Продивус: як колишні регіонали монополізують київські надра

Попри санкції, арешти і рішення судів усіх інстанцій, включно з Верховним: піщаний бізнес Київщини, схоже, переживає справжній реваншизм. Адже видобувати й відвантажувати копалини вартістю в мільйони доларів продовжують токсичні особи, відомі дотичністю до кримінальних справ, побиттям журналістів і зв’язками з Росією – такі як, до прикладу, ексрегіонал Володимир Продивус. Заходять на цей напівлегальний ринок і нові потужні гравці, серед яких броварський ексдепутат Сергій Шапран.

Що повязує "Мостобуд" Продивуса і людей Шапрана? У заплутаних зв’язках і "схемах" піщаної сфери України розбирався журналіст СтопКору Ігор Хмурий.

Команда редакції задокументувала відновлення робіт з перевалки піску на скандальній ділянці по вул. Промислова у Голосіївському районі Києва. За цією адресою протягом багатьох років орудувала компанія "Мостобуд" з орбіти одіозного ексрегіонала, колишнього боксера та спортивного функціонера Володимира Продивуса.

На ділянці, де орудує ’’Мостобуд’’, відновились роботи eiqeeiqdkiqeqroz

Чим "прославився" Продивус?

Ексбоксер здобув відомість як особистий друг родини зрадника Медведчука та колега росіян, яких спонсорує Газпром. За даними медіа, на стику 80-х і "буремних" 90-х Продивус також міг побувати за гратами, після чого начебто мав тісні зв’язки і навіть певний авторитет у кримінальних колах незалежної України. Зокрема, його прізвище звучало у справі про бурштинові "розбірки" й стрілянину на Рівненщині, а вже після Революції Гідності по офісу Продивуса вгатили з гранатомету.

Володимир Продивус

І, хоча де-юре основним видом бізнес-діяльності Продивуса є зведення мостів по всій Україні, за даними джерел редакції, де-факто він заробляє на "сірих" схемах, використовуючи старі зв’язки та життєві звички. Яскравий приклад – вже згадана територія з піском площею 17 га у столичному Голосієві. Її "Мостобуд" роками намагався відібрати у громади під прикриттям будівництва мосту, зазначають викривачі.

Як розгортались події довкола цієї ділянки?

Як згадує журналіст-розслідувач Роман Литвин, перевалка та видобуток піску на вулиці Промислова в Голосіївському районі Києва активно запустились наприкінці 2015-го – на початку 2016 років. Саму територію ще в "нульових" передали в оренду підприємству ПАТ "Мостобуд" Володимира Продивуса – нібито для розміщення промислової бази. У 2018 році влада скасувала документи на оренду та повернула собі ділянку.

Головних причин було три: нецільове використання, борг зі сплати земельного податку на 100 млн грн та незаконна передача землі в суборенду, котра, як припускають, могла виступити елементом рейдерської схеми.

"Шляхом незаконної передачі в суборенду вони дозволили суборендарю там побудувати приміщення. І таким чином вони створили на комунальній землі незаконний приватний об’єкт нерухомого майна. Який у подальшому, вже під час судів, був перепроданий компанії "КПС-Груп", яка також була стороною по цих судових справах", – зазначає Литвин.

Зрештою фінальну крапку в процесі поставив Верховний суд, нівелювавши усі спроби "мостобудівців" захопити ділянку.

Але і це, схоже, не спинило людей Продивуса. Під час чергової фіксації продовження незаконного видобутку у 2019 році, вночі охоронці нелегальної "точки" напали на знімальну групу редакції. Зловмисники порубали сокирою автівку журналістів, забрали особисті речі медійників та жорстоко їх побили.

Нападники розтрощили машину журналістів

"У січні 2019 року на нас здійснили напад. Невідомі на той час особи, в балаклавах і з сокирами, порубали наш редакційний автомобіль, побили декількох людей, які були в складі знімальної групи, після чого було розпочато низку кримінальних проваджень. Організатор цього нападу, як ми знаємо, ще на початку відкриття кримінальної справи втік до окупованого Криму, а звідти – вже до так званих "ЛДНР", – розповідає Роман Литвин.

А що ж сам Володимир Продивус?

На початку вторгнення, за даними джерел редакції, він виїхав за кордон. Та нещодавно повернувся і знову взявся з старе, хоча вже ймовірно з новим партнером. Відтак журналісти вирушили до головного офісу "Мостобуду", щоб особисто взяти коментар у бізнесмена. Проте там повідомили, що начебто не бачили Продивуса вже декілька тижнів.

"Можливо, він поїхав до Баку, де нині проходять чемпіонські бої від Міжнародної асоціації боксу, в якій Продивус є віцепрезидентом. Головує в ній, до речі, росіянин – Умар Кремльов. В мережі пишуть, що після обрання президентом асоціації той переніс її до росії, вигнав українців та зробив головним спонсором "Газпром". Та це не завадило Продивусу обійматися з Кремльовим на фото вже після початку повномасштабного вторгнення", – коментує Ігор Хмурий.

Та зрештою Фортуна посміхнулась нашій знімальній групі. Медійники зафіксували, як сірий Range Rover, за яким вони стежили від самого "Мостобуду", паркується на Васильківській біля бізнес-центру "Гранд". А далі й сам Володимир Продивус у супроводі двох чоловіків заходить до будівлі.

Продивус у Шапрана

"Пізніше джерела підтвердили: він приїжджав саме до офісу компанії "Денмарк" Сергія Шапрана, яка знаходиться в бізнес-центрі Гранд і фізично, і юридично. Тож одіозний піщаний ексрегіонал з кримінальним минулим дійсно повернувся і до Києва, і до справ, підключивши нового партнера", – припускає розслідувач.

Про ймовірно повернення свідчить і заміна у месенждері WhatsApp іноземного номера Продивуса на український Київстар. Крім того, в ході моніторингу офісу "Мостобуду" журналісти помітили цікавий "Гелік". За даними інсайдерських джерел, на цьому авто пересувається наближена до мера людина, яка контролює частину тіньового життя Києва.

Загадковий ’’Гелік’’ біля офісу ’’Мостобуду’’

Паралельно у медіа з’явились новини про появу на піщаному ринку нового гравця – Сергія Шапрана.

Аби підтвердити. чи спростувати цю інформацію, журналісти спробували зв’язатися з Продивусом через його іноземний номер, який надали інсайдери. Але ані на дзвінок, ані на повідомлення з прізвищем Шапрана він так і не відповів. А спроби поговорити з самим Сергієм Шапраном біля одного із ресторанів Києва наштовхнулись на грубість з боку охоронців бізнесмена.

Під час спостереження на зустрічі з Шапраном журналісти зафіксували чоловіка, схожого на Володимира Осіпова – ексдепутата Одеської обласної ради від проросійського "Опоблоку". Спочатку вони щось жваво обговорювали в ресторані. Потім він їздив у податкову і в один з офісів Шапрана.

Володимир Осіпов

А тим часом несанкціонований піщаний видобуток, з яким роками боролися журналісти, активісти, правоохоронці та суди, знову вирує у промислових масштабах.

Сторінка для друку

Читайте по темі:

У Деснянському районі Києва під час пожежі загинуло дві людини
У Києві на Печерську рятувальники завершили розбір завалів на місці удару 1 січня
На Київщині визначились з покаранням для чоловіка, який викрав та намагався зґвалтувати чотирирічну дитину
Під Києвом знайшли покинуте немовля у сумці
Квартира Олі Полякової постраждала від російського обстрілу в новорічну ніч
Після розслідування журналістів звільнили чиновницю ПФУ, яка за безцінь орендувала новеньке авто
У Києві на Видубичах водію стало погано за кермом: вантажівка впала з мосту, пробивши металеву огорожу
Не виходить на зв’язок: уламки дрону у Києві влучили у квартиру відомого українця
Збільшилась кількість постраждалих від атаки "Шахедів" у Києві: серед них вагітна жінка
Окупанти атакували Київ безпілотниками: у Печерському районі палає житловий будинок

Коментарі:

comments powered by Disqus