Союзники України засудили розгортання військ КНДР в РФ біля кордону

Союзники України засудили розгортання військ КНДР в РФ біля кордону
Союзники України засудили розгортання військ КНДР в РФ біля кордону

США, Євросоюз, а також дев’ять країн Вільного світу засудили розгортання північнокорейських військ у Росії поблизу українського кордону з метою використання їх у бойових діях проти нашої країни.

Про це йдеться у спільній заяві на рівні глав зовнішньополітичних відомств, оприлюдненій у середу Держдепартаментом США.

«Пряма підтримка КНДР агресивної війни Росії проти України разом із демонстрацією відчайдушних зусиль РФ компенсувати свої втрати може означати небезпечне розширення конфлікту із серйозними наслідками для миру й безпеки в європейському та індо-тихоокеанського регіонах», - підкреслюється в документі.

Підписанти наголосили, що такі дії Москви і Пхеньяна означають подальше порушення міжнародного права і найважливіших принципів Статуту ООН.

«Ми найрішучішим чином засуджуємо посилення військового співробітництва між КНДР і Росією, включно з експортом з Північної Кореї і незаконними закупівлями Росією балістичних ракет, що є порушенням численних резолюцій Ради Безпеки ООН, а також використання Росією цих ракет і боєприпасів проти України»,- підкреслюється в документі.

При цьому уточнюється, що у випадку підготовки солдатів КНДР до бойових дій, у тому числі із застосуванням балістичних ракет, а також їх підготовка та оснащення є прямим порушенням резолюцій Радбезу ООН №1718, №1874 і №2270.

«Ми також глибоко стурбовані можливістю будь-якої передачі ядерних або балістичних ракет та пов’язаних технологій із Росії до КНДР в порушення відповідних резолюцій РБ ООН», - підкреслюється в документі.

У цьому контексті у заяві міститься заклик до КНДР припинити надання допомоги РФ у її агресивній війні.

«Ми знову підтверджуємо нашу непохитну відданість підтримці України, яка захищає свою свободу, суверенітет, незалежність і територіальну цілісність. Ми працюємо з нашими міжнародними партнерами для скоординованої реакції на цей розвиток подій», - зазначається в документі.

Спільну заяву підписали глави зовнішньополітичних відомств Австралії, Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Республіки Корея, Нової Зеландії, Великої Британії, Сполучених Штатів, а також високий представник Європейського Союзу.

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus