Аграрний бізнес родини екссекретаря РНБО Данілова: мільйони прибутків і зв’язки з російськими партнерами

Аграрний бізнес родини екссекретаря РНБО Данілова: мільйони прибутків і зв’язки з російськими партнерами
Аграрний бізнес родини екссекретаря РНБО Данілова: мільйони прибутків і зв’язки з російськими партнерами

Екссекретар РНБО Олексій Данілов вже випав з публічного простору, останній коментар він давав у середині вересня стосовно питання, коли він почне працювати послом у Молдові. Тоді Данілов сказав, що лікується та не знає, коли лікарі йому дозволять дипломатичну роботу. 

Як повідомляють журналісти міжнародного детективного бюро Absolution, родичі експосадовця мають логістичні аграрні компанії.

За 2022-2023 року фірма «Агроенергоінвест», де 30% капіталу належить онуці Анастасії Даніловій, заробила 157,8 млн гривень. Дівчині на той час було понад 20 років і вона ще була студенткою КНУ.   У 2022 році «Агроенергоінвест» відкрив у Чопі (Закарпатська область) логістичний хаб, де вагони переставляють з української колії на європейську. Площа тільки критих приміщень чопського хабу перевищує 12 тис. кв.м.

 qhiddkiqztikhroz

Ще одна внучка Олексія Данілова – Дар’я, молодша сестра Анастасії, у 2023 році стала співзасновником    ТОВ «Індустріально-логістичний парк Закарпаття» (з часткою у 33,33%). Тепер ця компанія управляє згаданим вище хабом у Чопі та має намір побудувати ще один схожий парк поблизу митного переходу Дяково. На площі понад 26 га тут планується спорудити кілька різнопрофільних терміналів (для зерна, олії, нафтопродуктів, руди та ін.) і надати їм статус митно-ліцензійних складів (див. офіційну сторінку).

Батьком дівчат є Максим Данілов, син екссекретаря РНБО. За словами батька, він перебуває у ЗСУ. Де саме служить син, Данілов не повідомляв, але, видно, служба не перешкоджає йому розвивати бізнес. У профілі в мережі Linkedin  він позиціонує себе як стратегічний радник «Агроенергоінвесту і як управлінський партнер «Індустріально-логістичного парку Закарпаття». Раніше він був керівником Kadorr Agro Group.

Максим Данилов.

Щоправда, бізнес зашкодив дипломатичній кар’єрі Олексія Данілова. Ще 29 березня президент Володимир Зеленський повідомив, що призначив Данілова-старшого послом України в Молдові. Але Молдова відмовила.

Бо з’ясувалося, що родина Данілова веде спільний бізнес із Сергієм Влахом, рідним братом Ірини Влах, котра є активною проросійською політичною діячкою у Молдові. До травня 2023 року вона була башканом (головою) Гагаузької автономії. На президентських виборах висувала свою кандидатуру (але набрала лише 5% голосів), агресивно критикувала чинну президентку Майю Санду й підтримувала її противника у другому турі Олександра Стояногло.

Сергій Влах також є співзасновником «Індустріально-логістичний парк Закарпаття» разом із онукою Данілова. Третім їхнім партнером, чиє прізвище зустрічається у двох витягах, є Ігор Ржавічев. Він син виконавчого директора компанії «Волошкове поле» Віктора Ржавічева. Сама компанія належить родині Табалових, бізнесменів і політиків із Кропивницького. Олексій Данілов та Олександр Табалов близько зійшлися ще на початку 2010-х років, коли разом входили до депутатської фракції «Батьківщина».

У Молдові Сергію Влаху  належить агрофірма Demir-Agro, яка нині належить до найбільших зернотрейдерів країни.  У 2023 році вона відправила на експорт 86,2 тис. т пшениці, що у 36 разів більше, ніж у 2022 році. Одним з українських постачальників Demir-Agro, згідно з міжнародною базою вантажно-митних декларацій Importgenius, було ТОВ «Агроенергоінвест». Ця ж база фіксує, що в «Агроенергоінвесту» є своя кіпрська фірма-клон UKRAGROENERGYINVEST LTD, яка перепродує українське зерно на африканські ринки. Внаслідок такої торгівлі ТОВ  «Агроенергоінвест» отримувало дуже скромні скромні прибутки – лише 1,4 млн грн сумарно за 2022-2023 роки. Бо основний прибуток, ймовірно, осідає за кордоном.

За оперативними митними даними, за неповний 2024 рік ТОВ «Агроенергоінвест» уже відправило на експорт товарів більш як на 12 млн доларів.

У червні 2024-го бенефіціари «Агроенергоінвесту» несподівано змінилися. Актив переписали на номіналів  Максима Чекрижева й Віктора Чередніченка. Чи не тому, що вже у липні компанія стала фігурантом у кримінальному провадженні управління СБУ в Миколаївській області, пов’язаному з ухиленням від сплати податків при експорті сільськогосподарської продукції.

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus