“Спецжитлофонд” обрав підрядників для будівництва ЖК за 1 млрд гривень

“Спецжитлофонд” обрав підрядників для будівництва ЖК за 1 млрд гривень
“Спецжитлофонд” обрав підрядників для будівництва ЖК за 1 млрд гривень

КП “Спецжитлофонд” за 1 млрд бюджетних гривень замовило продовження будівництва житлового комплексу (ЖК) на вул. Качалова, 40, який давно зводять там на місці колишніх складів.

Йдеться про другу та шосту чергу будівництва, в рамках яких на ділянці площею майже 7 га з’являться ще дві житлові багатоповерхівки. Нагальність такої інвестиції в нинішні неспокійні часи може бути виправдана обіцяними там квартирами для учасників бойових дій, хоча кількість таких осель столична адміністрація нещодавно зменшила. Цікавим в цій історії є вибір підрядників, які є абсолютно новими гравцями в столиці: ТОВ “Смарт Солюшнз Груп”, яке помічено у фальшивій конкуренції, та ТОВ «ПБФ Груп», яке не має жодного досвіду виконання бюджетних замовлень.

Як стало відомо КВ з оголошень електронної системи Prozorro, 1 листопада 2024 року КП “Спецжитлофонд” (*) уклало два договори на реконструкцію території виробничо-складської бази під будівництво житлових будинків та складських будівель на вул. Качалова, 40 в Солом’янському районі Києва. Загальна ціна двох договорів становить 1,05 млрд гривень.

Перший договір (ціна – 341,33 млн гривень) підписано з ТОВ «ПБФ Груп» (**) на ІІ чергу будівництва в частині зведення секції № 2.4. Роботи за угодою повинні бути виконані до 30 вересня 2027 року.

Другий договір (ціна – 717,8 млн гривень) передбачає будівництво в рамках VІ черги. Відповідна угода підписана з ТОВ “Смарт Солюшнз Груп” (***). Термін виконання договору – до кінця 2026 року.

Обидві закупівлі були проведені без аукціонів, оскільки пропозиції для участі в кожній з них подала тільки одна компанія. За умовами укладених договорів підрядники повинні будуть виконати підготовчі роботи та власне роботи зі зведення будинків – від облаштування котловану та паль, зведення стін, прокладання комунікацій, монтажу вікон та дверей, виконання внутрішніх оздоблювальних робіт у місцях загального користування, до влаштування фасаду та благоустрою прилеглої території.

Масштабна реконструкція на 11 черг

У КП “Спецжитлофонд” уточнили КВ, що в рамках цих договорів будуватимуть саме житлові будинки. Всього, як розповіли у замовника, проєктом реконструкції території під нове будівництво на вул. Качалова, 40 передбачається 11 черг, з яких пʼять – на зведення житлових будинків, дві – на прокладання комунікацій, та по одній – на будівництво навчального закладу, адміністративної будівлі, паркінгу, а також на облаштування доріг. 

Нові гравці: “Спецжитлофонд” обрав підрядників для зведення ЖК на вулиці Качалова за 1 млрд гривень eiqrriddkiqrxroz

З одинадцяти черг будівництва, за інформацією “Спецжитлофонду”, на сьогодні збудовано та прийнято в експлуатацію (в 2022 році) I чергу – це 17-поверховий житловий будинок на 408 квартир (присвоєно поштову адресу вул. Вацлава Гавела, 28). В КП уточнили, що обійшлося його будівництво у 293,81 млн гривень.

Нові гравці: “Спецжитлофонд” обрав підрядників для зведення ЖК на вулиці Качалова за 1 млрд гривеньВізуалізація проєкту будівництва на вул. Качалова, 40 (джерело – ЛУН)

За даними порталу ЛУН, зведений в рамках І черги будинок отримав назву ЖК “Рідне місто”. Всі квартири від забудовника в ньому продані. 

Нові гравці: “Спецжитлофонд” обрав підрядників для зведення ЖК на вулиці Качалова за 1 млрд гривеньЗведений будинок ЖК “Рідне місто”

Тривала історія реконструкції 

Реконструювати виробничо-складську базу під нову житлову забудову на вул. Качалова, 40 Київрада вирішила понад вісімнадцять років тому – рішення від 16.03.2006 року № 240/3331. Цей документ тоді передбачав зведення тільки одного житлового будинку.

На початку 2008 року Київська міськдержадміністрація (КМДА) затвердила розпорядження про вказану реконструкцію (від 09.01.2008 року № 15). В першій версії цього документу було вказано, що “до 50 % житлової площі у новозбудованому будинку буде використовуватись як соціальне житло” для мешканців аварійних та непридатних для проживання будинків і гуртожитків.

Розпорядження №15 кілька разів суттєво коригували, зокрема, через російську агресію. Зокрема, у 2019 році цей документ уже передбачав будівництво не одного, а кількох житлових будинків, половина площі в одному з них (VI черга) призначалася для учасників антитерористичної операції і членів їх сімей. Крайній раз у документ вносили зміни в серпні поточного року розпорядженням КМДА від 08.08.2024 року № 880, яке уточнює, що квартири там також зможуть отримати учасники бойових дій, які давали відсіч російській армії безпосередньо в районах їх проведення, а також члени їх сімей і сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України. Для цієї категорії громадян обіцяють вже 40% загальної площі квартир у будинку, з яких з міського бюджету планують профінансувати половину необхідних коштів. Ще 50% площ передбачено для пільговиків, які перебувають на квартирному обліку (з бюджету профінансують 100% вартості), решта 10% – для громадян, які потребують поліпшення житлових умов та перебувають на обліку (з бюджету профінансують 30% вартості). Зазначимо, що в будинку VI черги будівництва запроєктовано 455 квартир.

Земля під реконструкцію на вул. Качалова, 40  була передана КП “Спецжитлофонд” в постійне користування розпорядженням від 6.10.2011 року № 324/6540. Площа ділянки становить 6,89 га. 

Нові гравці: “Спецжитлофонд” обрав підрядників для зведення ЖК на вулиці Качалова за 1 млрд гривень

Про підрядників

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ «ПБФ Груп» зареєстровано в 2015 році в Києві. Розмір статутного капіталу – 1 тис. гривень. Компанія належить Сергію Ткаченку та Володимиру Шепетьку. Директором ТОВки є Елеонора Назарова.

ТОВ «ПБФ Груп» через Prozorro раніше бюджетних замовлень не отримувало. Як доказ досвіду виконання аналогічних робіт компанія надала договори з приватними компаніями, зокрема, ТОВ «МФК «Едельвейс» на будівництво ЖК “Лук’янівський каскад” (вул. Половецька, 4) та з ТОВ “Рибалко-Компані” на зведення ЖК Forward (вул. Ростиславська (Маршала Рибалка), 5-А), який за висновками Мінкульту звели в межах історичного ареалу.

Сергій Ткаченко також є співвласником ТОВ “ПБФ-Інжиніринг”, а Володимир Шепетько – ТОВ “ПБФ Констракшн”, ТОВ “ПБФ Девелопмент”, ТОВ “ПБФ Фасад”, ТОВ “П.Б.Ф. Груп”. Ці компанії в публічних закупівлях участі не беруть.

ТОВ “Смарт Солюшнз Груп” зареєстровано в 2010 році у Києві. Розмір статутного капіталу – 1 млн гривень. Засновник – Володимир Кришиха з реєстрацією у селі Дермань Перша на Рівненщині. Керівником значиться Олександр Нагаївський. 

На сьогодні ТОВ “Смарт Солюшнз Груп” – єдиний бізнес Володимира Кришихи. Однак раніше на нього було оформлено ще дві ТОВки – “Смарт-Буд” та “Вайз-Про ЛТД” (колишня назва “ПМК Спецінжиніринг”). Остання використовувалася для створення видимості конкуренції ТОВ “Смарт Солюшнз Груп” в тендерах на ремонти навчальних закладів Донеччини у 2018 році. В результаті такої “конкуренції” ТОВ “Смарт Солюшнз Груп” тоді вдалося отримати замовлення вартістю 18,22 млн гривень на ремонт дитсадка у Маріуполі.

У 2010-2015 роках в засновниках ТОВ “Смарт Солюшнз Груп” був Анатолій Безпалюк, який двічі безуспішно намагався стати депутатом Верховної Ради: в 2012 році як самовисуванець по мажоритарному округу в Деснянському районі Києва, а в 2019 році – у списку партії “Голос”. Анатолій Безпалюк працював помічником парламентаря VІІІ скликання (2014-2019 роки) Олександра Сочки, обраного від “Народного фронту”.

За даними Clarity Project, у результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “Смарт Солюшнз Груп” раніше уклало 8 договорів на загальну суму 29,33 млн гривень. До отримання замовлення вартістю 717,8 млн гривень від “Спецжитлофонду” найбільшим підрядом компанії був згаданий вище ремонт дитсадка у Маріуполі за 18,22 млн гривень. Також серед замовлень – ремонт житлової багатоповерхівки в селищі Бородянка на Київщині на замовлення обласної адміністрації, а також дрібні ремонти в навчальних закладах Дарницького району та встановлення пожежної сигналізації для СБУ.

КП “Спецжитлофонд” з березня 2016 року очолює Володимир Шарій (на колажі ліворуч). У минулому VIII скликанні Київради він паралельно був депутатом від “Солідарності” і входив до постійної комісії міськради з питань містобудування, архітектури та землекористування.

Володимир Шарій підозрювався в службовій недбалості при реалізації договору на будівництво першої черги ЖК Forest на житловому масиві Лісовий. За версією слідства, він не виконав свої обов’язки щодо повернення на рахунки очолюваного підприємства більш ніж 21 млн гривень. Ці грошові кошти “Спецжитлофонд” перерахував ТОВ “Скайбуд Груп” як частину авансу за будівництво першої черги житлового комплексу.

Нагадаємо також, що донедавна в цьому кримінальному провадженні фігурували також підряди в рамках реконструкції виробничо-складської бази під нове будівництво на вул. Качалова, 40. А саме – угоди між КП “Спецжитлофонд” та ТОВ “ВЛД Груп” 2018 і 2020 років на прокладання комунікацій. Нацполіція мала намір довести, що через ексзаступника директора КП “Спецжитлофонд” Володимира Філончука столичний бюджет втратив кругленьку суму коштів на цих роботах. Однак відповідальності йому вдалося уникнути у зв`язку із закінченням строків давності.

КП “Спецжитлофонд” підпорядковане Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА, яким із 2 липня 2021 року керує Борис Работнік.

Діяльність цього департаменту з 2018 року контролює одіозний заступник голови КМДА Вʼячеслав Непоп. Останній відомий як екс-директор КП “Житлоінвестбуд-УКБ” (з 2002 по 2018 рік) і депутат IV, V, VII, VIII скликань та чинного IX скликання Київради (на останніх виборах пройшов від партії мера Києва Віталія Кличка “УДАР”).

КиївВлада

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus