Російському археологу заочно оголосили підозру за знищення культурної спадщини у Криму
Служба безпеки України спільно з Національною поліцією та прокуратурою зібрали доказову базу та повідомили про підозру археологу із Санкт-Петербурга за розграбовування і знищення української культурної спадщини у тимчасово окупованому Криму.
Про це повідомляє пресцентр СБУ.
За оцінками експертів, "археологічна експедиція" у Криму завідувача сектору археології федерального закладу "Державний Ермітаж" у Санкт-Петербурзі завдала Україні понад 200 млн грн збитків.
У 2014 році він очолив експедицію, яку особисто відвідував очільник Кремля Володимир Путін і яка понад 10 років проводить незаконні розкопки на об’єкті культурної спадщини України в Криму.
Зокрема група підозрюваного проводила незаконні розкопки на площі в сотні квадратних метрів, унаслідок чого росіяни зняли так званий культурний шар українського півострова на глибину майже 2 метри.
Насамперед мова йде про територію українського археологічного комплексу "Стародавнє місто Мірмекій", розташованого в районі Керчі.
Як встановила експертиза, під час розкопок росіяни пошкодили українську історичну локацію і завдали шкоду на суму понад 200 млн грн.
На підставі отриманих доказів археологу заочно повідомили про підозру за ч. 4 ст. 298 Кримінального кодексу України (незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини, вчинене з метою пошуку рухомих предметів, що походять із об’єктів археологічної спадщини).
Вирішується питання про оголошення фігуранта у міжнародний розшук для притягнення до кримінальної відповідальності за злочини проти культурної спадщини тисячолітньої української державності.
Розслідування проводиться за процесуального керівництва Прокуратури АР Крим та м. Севастополя.