Українці назвали міста з найвищим і найнижчим рівнем корупції

Українці назвали міста з найвищим і найнижчим рівнем корупції
Українці назвали міста з найвищим і найнижчим рівнем корупції

Нещодавно було проведено дослідження, за результатами якого визначили, де в Україні найменше і найбільше корупції. Так, у топі міст з найвищим рівнем корупції на сьогодні опинились Одеса, Дніпро і Чернівці. Натомість в кінці антирейтингу Чернігів, Суми і Луцьк. 

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на коментар голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олени Шуляк стосовно результатів дев’ятого муніципального опитування IRI "Рейтинги міст України".

За її словами, до пʼятірки міст з найвищим рівнем корупції на думку опитаних входять Львів, Чернівці, Дніпро, Одеса і Полтава. До пʼятірки міст з найнижчим рівнем входять Чернігів, Черкаси, Суми, Луцьк і Кропивницький.

При цьому найбільш корупційними сферами залишаються медичні і освітні заклади. Щоправда, саме у цих сферах протягом останні 5 років відбулися позитивні зрушення. Сфери, де за цей період часу покращення не відбулося - міська влада, суди і прокуратура.

"Про подолання корупції можна говорити на всіх рівнях, але саме думка громадян у цьому плані має бути якісним дороговказом. А українці у цьому плані вистовлюються досить однозначно. Так, 35% опитаних зазначає, що ключовим фактором у прийнятті рішень депутатами місцевих рад і досі, на жаль, лишається самозбагачення. 34% опитаних зазначають, для вирішення питань дуже важливими лишаються особисті звʼязки з депутатами місцевої ради", - констатувала Шуляк.

Водночас у певних сферах у боротьбі з корупцією за останні 5 років відбулися позитивні зрушення. Так, у сфері медичних послуг у 2019 році стикалися з корупційними проявами 31% опитаних. Натомість у 2024 році - 19%. В сфері освіти - 17% у 2019 році і 8% у поточному. У діяльності поліції 8% у 2019 році і 6% у поточному.

"Треба розуміти, що у деяких сферах, якщо дивитись на результати дослідження, рівень корупції допоки, на жаль, не змінився. Так у діяльності реєстраційних і дозвільних інституціях він і 5 років назад і зараз складає 3%. Такі ж цифри для корупційних проявів з боку міської влади, податкових і митних органів, а також прокуратури і судів", - підкреслила Шуляк.

Вона наголосила, що серед останніх законодавчих ініціатив, направлених на подолання корупції, які Парламент зрештою підтримав, слід виділили законопроект №7283. Нині він перебуває на підписі у президента.

"Цим документом для мешканців громад запроваджується кілька ефективних інструментів народовладдя. Завдяки ним вони зможуть безпосередньо впливати і ухвалювати рішення про те, яким повинен бути устрій і розвиток їхньої громади. Зокрема, в питаннях формування й розподілу місцевого бюджету. Натомість місцевих депутатів зобов’язують перед ними постійно звітувати", - повідомила Шуляк.

Крім цього, зазначила вона, досить масштабний план антикорупційних перетворень міститься у програмі Ukraine Facility, за якою Україна вже починає отримувати 50 млрд євро від ЄС.

Читайте по темі: Корупція, вбивства та тендерні скандали: найрезонансніші кримінальні справи в Україні за рік

Він, акцентувала парламентарка, передбачає проведення інституційних реформ, які мають підвищити спроможність держави та громад, зміцнити економіку та сприяти сталому розвитку. Великий акцент у ньому зроблено на посилення антикорупційних запобіжників, бо всім зрозуміло, що будь-які реформи і найкращі плани відновлення можуть легко зійти нанівець через українську корупцію.

Зокрема передбачається:

  • Збільшення штату співробітників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури;
  • Збільшення кадрового складу Вищого антикорупційного суду;
  • Ухвалення нової Антикорупційної стратегії та Державної антикорупційної програми на період після 2025 року;
  • Затвердження плану заходів з реалізації Стратегії повернення активів на 2023−2025 роки;

"Важливо, що виділення фінансування за Ukraine Facility відбувається за принципом "спочатку дії, потім гроші". Фактично, це стимулювання здійснювати реформи, що також є антикорупційним запобіжником", - підсумувала Олена Шуляк.

Сторінка для друку

Читайте по темі:

Мера Старокостянтинова оштрафували за преміювання нареченої: конфлікт інтересів коштував 6,8 тисяч гривень
В Україні податківців зобов’язали проводити перевірки з бодікамерами для боротьби з корупцією
Елітна нерухомість ексголови податкової міліції Головача: журналісти показали квартиру за $750 тисяч
З 1 січня окремі категорії українців матимуть можливість дистанційно оформлювати інвалідність
У більшості міст України погіршилося ставлення до мерів: опубліковано антирейтинг
40 мільйонів застави не врятували: у Києві затримано колишнього одеського військкома Борисова
СБУ викрила мільйонну схему в КМДА: затримано одного з соратників Кличка
Правоохоронці завітали з обшуком до «Київміськсвітло» у справі про завищення витрат на ремонти зовнішнього освітлення
Хабар у мільйон доларів: суд обрав запобіжний захід для Юркевича, колишнього голови Госпсуду Львова
Експосадовцю Нацполіції Олегу Ткаченку повідомили про підозру у справі нардепа Задорожнього

Коментарі:

comments powered by Disqus