Путін вперше прокоментував повалення режиму Асада у Сирії
Російський диктатор Володимир Путін заявив, що не вважає поразкою РФ події в Сирії. За його словами, “Росія прийшла, щоб там не виник терористичний анклав і досягла своїх цілей”.
Про це пише пропагандистське видання “РИА Новости”.
Диктатор стверджує, що Росія досягла своєї мети в Сирії – «щоб там не було створено терористичний анклав»: «В цілому ми своєї мети досягли, і навіть ті угруповання, які воювали свого часу з режимом Асада, вони також зазнали внутрішніх змін».
Путін також заявив, що слід «подумати» про те, чи варто залишати російські військові бази у Сирії. При цьому, за його словами, більшість угруповань у Сирії нібито просять про це.
«Ми підтримуємо стосунки з усіма угрупованнями, які там контролюють ситуацію, з усіма країнами регіону. Переважна більшість із них говорить нам про те, що були б зацікавлені в тому, щоб наші військові бази в Сирії залишилися. Не знаю, ми повинні подумати про це, тому що для себе маємо вирішити, як у нас будуть складатися відносини з тими політичними силами, які зараз контролюють і контролюватимуть ситуацію в цій країні ви в майбутньому», – сказав він.
Читайте по темі: У ФСБ критикують Кадирова і готуються до змін після Путіна – командувач ЗС Ічкерії
З самим Асадом після надання йому політичного притулку Путін ще не бачився, але збирається.
Зазначимо, що Асад був найвірнішим союзником Росії на Близькому Сході і Кремль вклав у нього величезні кошти.
Але в грудні у Сирії стався переворот. Сирійські повстанці оголосили, що взяли під контроль Дамаск і повалили уряд Башара Асада, який керував країною майже 25 років.
Родина Асада залишила країну 7 грудня. Російським спецслужбам довелося приховувати операцію з вивезення сирійського лідера. Наразі відомо, що Асад та його рідні перебувають у Москві.
До слова, з початку громадянської війни в Сирії 2011 року Росія підтримувала сирійський уряд під керівництвом Башара Асада, забезпечуючи його зброєю, навчанням та військовими радниками. У жовтні 2011 року і в лютому 2012 року, РФ блокувала західні важливі резолюції в Раді Безпеки ООН, оскільки вони створювали передумови для запровадження санкцій, або навіть військової інтервенції проти сирійського уряду Асада.