Викрито банду, що збувала в Європі вкрадені під час окупації Київщини автомобілі
Правоохоронці викрили злочинну групу, яка займалася перепродажем автомобілів, викрадених під час окупації Київської області у 2022 році.
Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.
Під час окупації з автосалонів Києва було викрадено близько 140 машин. Згодом деякі з цих автомобілів почали з’являтися у пропозиціях на продаж.
Організатором злочинної схеми виявився житель Закарпаття, який залучив до протиправної діяльності кількох місцевих жителів, жінку, а також мешканців Черкаської та Київської областей.
Зловмисники перевозили викрадені автомобілі з Києва та області до Закарпаття. Звідти їх переганяли до країн ЄС, де довірені особи легалізували транспортні засоби.
Читайте по темі: Касові махінації: як адміністратор служби доставки перетворив касу компанії на свій власний "гаманець"
"Кожен з учасників оборудки відповідав за ввірений йому напрям - одні займались виготовленням підроблених документів, пошуком осіб з правом виїзду за кордон, а інші - транспортували авто до прикордонної області, після чого продавали автомобілі-"двійники", - повідомили в Офісі.
Переобладнували машини на території Києва та області у гаражних приміщеннях, перебивали номери кузовів та замінювали агрегати. Далі авто транспортували до Закарпаття і переганяли через кордон до країн ЄС, де довірені особи легалізували їх шляхом постановки на облік як нових транспортних засобів. Було продано більше десяти автомобілів.
Сприяв формальному митному контролю при перетині кордону викрадених машин інспектор одного з митних постів Закарпатської митниці.
Наразі за клопотаннями прокурора п’ятьом підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Одну особу оголошено у розшук, а ще один підозрюваний вже знаходиться під вартою в рамках раніше обраного запобіжного заходу.
"За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру 7 членам організованої групи за фактами приховування злочину, використання завідомо підробленого документа та легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом (ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 396, ч.3 ст. 28, ч. 4ст. 358, ч. 3 ст. 209 КК України)", - йдеться у повідомленні.
Наразі правоохоронці працюють над встановленням усіх обставин та осіб, причетних до цієї схеми.