Путін зміцнює репресивну систему: в Росії посилили відповідальність за заколот
28 грудня очільник Росії Володимир Путін підписав низку законів, які посилюють контроль всередині країни. Зокрема в Росії посилили відповідальність за заколот.
Про це повідомляє Центр протидії дезінформації при РНБО України.
Тепер покарання за збройний заколот та тероризм в Росії каратиметься від 20 років до довічного ув’язнення. Засуджені за цей злочин більше не матимуть права на умовно-дострокове звільнення. Крім того, іноземним громадянам, які допомагають спробам підірвати безпеку Росії, загрожує до 15 років позбавлення волі.
Також вводиться кримінальна відповідальність за злочини проти військової служби для "добровільних формувань", включаючи дезертирство, опір начальству, добровільне здавання в полон та знищення військового майна.
Крім того, у Росії розширили критерії для включення до списку екстремістів, а також Росфінмоніторинг отримав доступ до даних про рахунки осіб, які фінансово підтримують екстремізм.
Читайте по темі: В німецькому уряді допускають завершення війни Путіним до кінця року – Bild
Очільник Кремля Путін також затвердив нову стратегію боротьби з екстремізмом, яка включає серед головних завдань "ліквідацію загроз, що виходять із території України".
Документ також передбачає заходи для "соціокультурної інтеграції" окупованих територій України. В якості загроз для стабільності Росії в стратегії згадуються участь у "несанкціонованих протестах, ініціювання кольорових революцій, фальсифікація історії та тероризм".
Особлива увага приділяється боротьбі з просуванням ідеї "деоколонізації" та загострення національного питання. В рамках цієї стратегії Росія планує активно пропагувати ідеї "історичної єдності народів РФ".
У Центрі протидії дезінформації наголошують, що підписані Путіним закони "фактично є спробою убезпечити режим від нових загроз на кшталт похода Пригожина на Москву".
"Ухвалення й підписання цих законів підтверджує, що Кремль дедалі більше боїться внутрішніх загроз і намагається законодавчо убезпечитися від них. Утім, цей тиск рано чи пізно призведе до дестабілізації внутрішньополітичної ситуації й, зрештою, падіння путінського режиму", — зазначили в ЦПД.