Американські компанії вже замінюють співробітників нейромережею ChatGPT

Американські компанії вже замінюють співробітників нейромережею ChatGPT
Американські компанії вже замінюють співробітників нейромережею ChatGPT

За словами опитаних керівників, це дозволяє економити досить великі гроші.

"Розумний" чат-бот ChatGPT за кілька місяців свого існування викликав великий ажіотаж у світі хай-тек. Як виявилося, багато компаній вже використовують нову технологію у своїй діяльності, а деякі навіть замінюють нею співробітників. Про це йдеться у результатах опитування серед 1000 американських компаній, проведеного платформою для рекомендацій з працевлаштування Resume Builder.

Зазначається, що з появою ChatGPT багато компаній оптимізують свої робочі процеси так, щоб перекласти частину робочих завдань на нейромережу. 

Що стосується сценаріїв використання ChatGPT, то 66% компаній залучають нейромережу до написання коду, 58% до створення контенту, 57% для допомоги клієнтам, а 52% – для підготовки звітів за підсумками обговорень.

У процесі найму майже 80% опитаних компаній використовують ШІ-помічника для генерації описів вакансій, 66% – для складання заявок на співбесіду і 65% – для відповідей на заявки.

Більша частина (55%) опитаних керівників оцінюють якість роботи ChatGPT як "відмінну", а 34% – як "дуже хорошу". 48% компаній вдалося заощадити за допомогою нейромережі більше ніж 50 000 доларів, а 11% – понад 100 000 доларів. 

Експерти підкреслюють, що ChatGPT все ще має проблеми, пов’язані з помилками та плагіатом. Багато хто вважає, що це тільки "іграшка", а не повноцінний інструмент. При цьому самі творці чат-бота не раз говорили про те, що на ChatGPT не слід покладатися "в чому-небудь важливому".

На тлі своєї популярності ChatGPT встиг викликати чимало суперечок в мережі. Одні люди побоюються за свою роботу. Інші вважають, що нейромережа викличе безліч судових прецедентів щодо порушення авторських прав, оскільки вона генерує не власний контент. Треті називають "нейронки" ворогами, а не помічниками.

Пов’язано зі ШІ й чимало курйозних випадків. Так, ChatGPT паралізував роботу популярного онлайн-журналу Clarkesworld, що публікує любительські оповідання в жанрі Sci Fi. Редакцію завалили роботами, написаними не людьми, а нейромережею, через що журнал припинив приймати заявки на публікацію оповідань.

Також була новина про те, як створена нейромережею картина перемогла в конкурсі мистецтв. При цьому судді не знали цього.

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus