Жінок в армії РФ закликають ставати "польовими дружинами" для втіх офіцерів, – ЗМІ
За словами секретаря Комітету солдатських матерів Росії Валентини Мельникової, чоловіки в російській армії також наражаються на сексуальні домагання, що є поширеною проблемою ще з часів СРСР.
У Збройних силах Російської Федерації схиляють жінок-військовослужбовців із медичної роти до зв’язків сексуального характеру з командирами. Про це повідомила російська військовослужбовець за контрактом Маргарита в інтерв’ю виданню "Північ.Реалії".
Маргарита розповіла, що провела на війні в Україні близько двох місяців і зараз відбувається курс реабілітації. За словами жінки, з першого дня на фронті її намагалися "підкласти" під когось із офіцерів.
Військовослужбовець стверджує, що пішла служити до медичної роти, проте її зауважив полковник, після чого її було визначено до штабу.
"Полкан на тебе око поклав. Будеш польовою дружиною, мабуть", - пояснили жінці співробітники штабу.
Через місяць Маргарита потрапила на російсько-український фронт, де продовжувала зазнавати домагань з боку командування. Після того, як військовослужбовець відмовився вступати в сексуальний зв’язок із високопоставленим офіцером, її умови перебування в зоні бойових дій суттєво погіршилися.
"Зламати хотіли загалом, щоб я погодилася з ним спати. Але я витримала, і коли він зрозумів це, мене відразу ж закинули в артилерію, теж за його наказом", - згадує Маргарита.
За її словами, подібний тиск зазнавали всі жінки з її роти. На її очах один із офіцерів вистрілив у "свою дівчину", звинувативши в цьому ЗСУ.
Незважаючи на домагання з боку начальства, Маргарита заявила про намір повернутись до армії окупантів, але вже у складі іншого полку. Причиною такого рішення є бажання заробити, бо у її рідному місті Білгороді низькі зарплати.
За даними доцента ВШЕ в Санкт-Петербурзі Максима Арзамасцева, кожна четверта жінка в російській армії зазнавала домагань.
Секретар Комітету солдатських матерів Росії Валентина Мельникова також зазначила, що сексуальному насильству у ЗС РФ зазнають і чоловіки. За її словами, ця проблема існує ще з часів СРСР.