Прокуратура готує підозру Костянтину Жеваго у справі про хабар колишньому голові Верховного Суду
Спеціалізована антикорупційна прокуратура готується оголосити про підозру українського бізнесмена Костянтина Жеваго. Він може бути причетний до хабара в 2,7 мільйона доларів голові, суддів Верховного Суду та посередників.
Про це нам у коментарі розповів прокурор САП Олександр Омельченко.
"Після того, як ми зберемо достатньо доказів для повідомлення про підозру іншим учасникам, які задіяні у цій схемі, відповідно ми це зробимо", - сказав він.
Зокрема, за словами прокурора, слідство збирає докази про причетність Костянтина Жеваго до злочину. Омельченко зазначив, що САП поки не знає, де зараз знаходиться Жеваго, але наголосив: «від правосуддя не втечеш».
«Щойно ми підберемо докази, встановимо місце, час, спосіб скоєння злочину, — тоді будемо готові до оголошення підозри особі. Якщо ми не матимемо конкретизації, суд може визнати, що ця підозра не є обґрунтованою. Після того, як ми з’ясуємо всі елементи об’єктивної складової складу злочину, буде вирішено питання про повідомлення про підозру Жеваго», - наголосив прокурор.
Про яку справу йдеться?
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та Національне антикорупційне бюро (НАБУ) увечері 15 травня повідомили, що викрили «масштабну корупцію» у Верховному Суді. Тоді затримали голову ЗС Всеволода Князєва.
17 травня Спеціалізована антикорупційна прокуратура звернулася до Вищої ради правосуддя з поданням про надання дозволу на утримання під вартою Князєва. Для того, щоб Князєву обрали запобіжний захід, свій дозвіл має надати ВСП.
Пленум Верховного Суду висловив недовіру голові ЗС Всеволоду Князєву і тому достроково припинив його повноваження головою суду.
Прокурор САП Олександр Омельченко розповів нам у коментарі, що у справі про корупцію у Верховному Суді ще не знайшли трохи більше мільйона доларів. Омельченко зазначив, що досі всю суму не знайшли, тож відпускати Князєва з-під варти не можна. Так, суд не підтримав скарги захисту Князєва.
А до чого тут Жеваго?
Детективи НАБУ під час брифінгу 16 травня заявили, що фінгрупа «Фінанси та кредити», очолювана Костянтином Жеваго, мала низку контактів із власником адвокатського об’єднання, яке використовувалося для прикриття злочинної діяльності. Докладніше про позицію правоохоронців читайте у матеріалі.
За даними слідства, гроші Князєв отримував від людей, які виступали за рішення суду на користь Жеваго. Велика Палата ЗС розглядала справу про право власності на 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Ferrexpo. Своїм рішенням 19 квітня орган залишив зазначені акції пов’язаним із Жеваго компаніям.
НАБУ оприлюднило аудіозапис, на якому, ймовірно, Костянтин Жеваго, розмовляє з адвокатом Олегом Горецьким, який, за версією слідства, передав хабар Князєву. Адвоката суд уже відправив під варту.
Сам Жеваго заявив, що ця інформація «повністю неправдива». Він також зазначив про «безпідставний зв’язок та явну підтасовку» щодо рішення суду про акції Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Ferrexpo.