У Тищенка знайшли незадекларовані 500 тисяч доларів і 400 тисяч євро готівкою

У Тищенка знайшли незадекларовані 500 тисяч доларів і 400 тисяч євро готівкою
У Тищенка знайшли незадекларовані 500 тисяч доларів і 400 тисяч євро готівкою

Народного депутата ВР від «Слуги народу» Миколу Тищенка перевіряють через те,  що вартість майна, яким він фактично користується, значно перевищує його законні доходи.

Розслідування зосереджене на кількох об’єктах нерухомості та автомобілі, які були оформлені на третю особу, але, як стверджують слідчі, ними користувався сам депутат та його родина. Справу ведуть у рамках кримінального провадження за ст. 368-5 КК – «Незаконне збагачення».

Квартиру, будинок і дві земельні ділянки, ринкова вартість яких перевищує 30 мільйонів гривень. Вони були оформлені на близького до депутата бізнесмена через виконавчий напис нотаріуса. Автомобіль Mercedes-Benz V 250 (2016 року), придбаний за 1,62 мільйона гривень, але також записаний на нього.

Слідство встановило, що вартість цього майна значно перевищує доходи номінального власника. Ймовірно, такі схеми використовувалися, щоб уникнути декларування.

У червні 2024 року слідчі провели обшуки у квартирах депутата та його дружини. Результати обшуків шокували. У квартирі депутата вилучили 171,55 тис. доларів, 150 тис. євро та елітний годинник марки ROYAL OAK OFF SHORE. У квартирі дружини Алли Барановської – 320 тис. доларів та 240,1 тис. євро.

Читайте по темі: Суд вдвічі зменшив розмір застави для Василя Артимовича, якого підозрюють у вимаганні мільйонного хабаря

У декларації за 2023 рік депутат вказав значні суми готівки, які, за його словами, є результатом підприємницької діяльності його дружини. Однак слідство сумнівається в законності цих доходів.

Розслідування НАБУ звертає увагу на цікавий збіг: одразу після отримання депутатом мандата у 2019 році його дружина почала отримувати значні доходи від підприємницької діяльності. Її батько також різко збагатився, зареєструвавшись підприємцем.

Доходи депутата та його родини з 1998 року по 2024 рік розподілені так: депутат отримав 7,5 млн гривень; його дружина – 42,6 млн гривень, причому більша частина цих коштів з’явилася лише після 2019 року. НАБУ вважає, що ця тенденція може свідчити про використання доходів близьких осіб для легалізації незаконних коштів.

Також, у ході огляду доходів батька Тищенка встановлено, що він за період з 1 кварталу 1998 року по 2 квартал 2024 року отримав доходи у розмірі 12,5 млн грн, з яких за період з 2000 року по 2019 рік включно — 212 тис. гривень. Чоловік з  вересня 2020 року був зареєстрований як фізична особа-підприємець на спрощеній системі оподаткування, після чого його доходи також почали різко зростати. Зазначена тенденція сформувалась та зберігається з початку набуття Тищенком депутатських повноважень по теперішній час.

Детектив зазначає, що з 2016 року Тищенко, а потім його батько отримували дохід від ТОВ «Інфосстайл» (Компанія «Конкорд»).

За словами детективів, аналіз доходів і витрат депутата та його родини свідчить про можливі спроби приховати реальні джерела коштів. Зокрема, декларація депутата за 2023 рік викликає обґрунтовані сумніви: дохід дружини від підприємницької діяльності не пояснює значних сум готівки та елітного майна.

Сторінка для друку

Читайте по темі:

Корупція, вбивства та тендерні скандали: найрезонансніші кримінальні справи в Україні за рік
До України з Болгарії повернули підозрювану у справі про викрадення 95 мільйонів гривень в "Укрзалізниці"
ДБР взялося за генерала Ткачука з партії "Слуга народу" Львівської облради
Гроші, родичі та везіння: історія збагачення депутата Доманського з Брюховичів
НАБУ відкрило справу проти ексзаступника прокурора Одещини через незадекларовану нерухомість у Дубаї
Майно ексвійськкома Одеси Борисова заблоковано в Іспанії на вимогу України
НАБУ і САП оголосили підозру у справі про мільйонний хабар ще одному судді
ВАКС заборонив продаж арештованого майна Віктора Медведчука: АРМА оскаржуватиме рішення
Скандальна голова МСЕКу у Вінницькій області вигадала спосіб приховати інформацію про свою зарплату
Такі гроші більшості і не снились: суд у Києві наклав на військкома Борисова арешт з можливістю застави 402 мільйони гривень

Коментарі:

comments powered by Disqus