"Не тільки силовикам": звичайним росіянам дозволять збивати дрони, але це викличе проблеми

"Не тільки силовикам": звичайним росіянам дозволять збивати дрони, але це викличе проблеми
"Не тільки силовикам": звичайним росіянам дозволять збивати дрони, але це викличе проблеми

Безпілотники в РФ можна буде "заглушити" за допомогою антидронових гармат вартістю від 74 тисячі гривень, отримавши дозвіл від влади.

У Росії державна комісія з радіочастот може дозволити будь-яким громадянам придушувати сигнали безпілотних літальних апаратів за допомогою засобів радіоелектронної боротьби. Про це написало російське видання "Відомості" у середу, 20 вересня.

Наразі використання локальних систем для придушення радіосигналу є незаконним для всіх, крім Міноборони та інших силових відомств. Проте вже скоро росіяни зможуть отримувати дозвіл на використання потужних та середньопотужних систем придушення безпілотників. Заплатити за такі технічні кошти доведеться від 194 тис. руб (74 тис. грн) до 90 млн руб (34 млн грн).

"Системи придушення БПЛА легально зможуть застосовувати не лише силові відомства. Держкомісія з радіочастот може дозволити використовувати потужні та середньопотужні антидрон-рішення з санкції силових відомств", - написало з посиланням на свої джерела.

Якими способами в РФ можуть виводити з ладу дрони

"Глушити" безпілотні літальні апарати можна трьома основними способами, пише медіа. Перший – це фізичне усунення безпілотника. Його використовує Міноборони РФ, знищуючи дрони за допомогою засобів протиповітряної оборони.

Другий - це придушення телеметрії, тобто вплив на канал керування між пультом і дроном.

У третьому випадку технічний засіб замінює супутниковий сигнал, щоб безпілотник більше не міг летіти до своєї цілі в автоматичному режимі. Зробити останнє можна за допомогою таких засобів:

  • станції радіоелектронної боротьби спеціального призначення;
  • стаціонарної установки РЕБ;
  • спеціалізованої "рушниці".

Останнє, як пише медіа, можна носити із собою, як і традиційну ручну зброя. Причому для цього необов’язково бути співробітником силових структур чи працювати у відомствах, пов’язаних із охоронною діяльністю.

Чи є негативні наслідки цього способу

ЗМІ повідомляє про те, що, як мінімум, застосування таких комплексів може викликати перешкоди в роботі засобів зв’язку, аж до повної зупинки передачі даних. Окрім того, пристрої радіоелектронного придушення будуть зачіпати смуги частот, виділені для мереж стільникового зв’язку, позбавивши таким чином людей можливості користуватися мобільними телефонами. Також широке поширення та регулярне застосування стаціонарних та мобільних засобів РЕБ може нашкодити не тільки системам зв’язку, але й індустрії так званих "цивільних" дронів.

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus