Умєров – учасникам IT-коаліції: Війну виграють технології, у нас буде перевага
Міністр оборони Рустем Умєров провів у Києві зустріч із військовими аташе в рамках IT-коаліції, участь у заході взяли представники більше 30 країн-учасниць Контактної групи з питань оборони України.
Повідомили в Міністерстві оборони
"Війну виграють технології. Росіяни можуть мобілізовувати для мʼясних штурмів мільйони, а їхні заводи за Уралом працюють в три зміни. Але нашу перевагу забезпечать асиметричні відповіді, і вони можливі завдяки інноваціям, які вже працюють.
Ми винаходимо технології, тестуємо, масштабуємо їх. А з вашою допомогою ми зможемо робити це швидше і більше", - Умєров
Заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко в ході виступу зазначила, що ініціатива IT-коаліції покликана забезпечити необхідну цифрову основу для підтримки розгортання будь-яких нових технологічних рішень.
За її словами, Україна фактично вже стала "бойовим майданчиком для тестування низки військових рішень" – і партнери можуть скористатися цим.
"Хочу заохотити вас користуватися цією можливістю. Весь світ має бути готовий до використання технологій у будь-які війні. І Україна має можливість надати вам цю експертизу, ці можливості, ці платформи для того, щоб ви стали частиною нашої перемоги. Перемоги у війні технологій", - Черногоренко
Успішним прикладом української розробки та інтеграції на поле бою стала презентація системи ситуаційної обізнаності DELTA від Центру інновацій та розвитку оборонних технологій Міноборони.
Розробники поділилися з учасниками зустрічі результатами успішних військових операцій, які стали можливими завдяки використанню DELTA.
Читайте по темі: Квартира Олі Полякової постраждала від російського обстрілу в новорічну ніч
Окремо вони презентували нові модулі системи, створені для цифровізації армійських паперових процесів та покликані пришвидшувати цикл розвідки й ураження.
Розробниця системи DELTA майор Єлизавета Бойко зазначила, що за останній рік технології докорінно змінили війну.
"Без них на полі бою виграти вже неможливо. Ми розуміємо, що маємо якомога швидше створювати найякісніші IT-продукти для потреб військових. Тому користуємося власними ресурсами і залучаємо партнерів", – сказала вона під час виступу.
Партнерам-учасникам брифінгу також обґрунтували першочергові потреби, які Україна розраховує отримати від учасників IT-коаліції.
Перша потреба – це засоби зв’язку тактичного рівня, обладнання рівня батальйону, що забезпечить якісне бойове управління.
Друга – стосується модернізації інфраструктури Міноборони, що дозволить продовжити розгортання пріоритетних цифрових рішень.
До учасників також звернулися представники провідних країн IT коаліції – Естонії та Люксембургу – і закликали партнерів приєднатися до цієї важливої ініціативи.
Зараз учасниками ініціативи є шість держав: Естонія, Люксембург, Бельгія, Данія, Латвія, Литва. Ще одним членом невдовзі має стати Ісландія.