Україні потрібні не експерименти, а підвищення податків, - Гетманцев

Україні потрібні не експерименти, а підвищення податків, - Гетманцев
Україні потрібні не експерименти, а підвищення податків, - Гетманцев

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що в Україні не варто експериментувати з податками. Зокрема, скасовувати їх, понижувати або вводити офшорні зони. За його словами, для реформування податкової системи варто вивчити модель Польщі, яка за 30 років стала однією з найбагатших країн світу.

Про це він сказав в інтерв’ю виданню “Фокус”. Гетманцев також наголосив, що Польща свого часу відмовилася від експериментів.

“Потрібні не експерименти якісь — скасування податків чи введення якихось офшорних зон в Україні, ну ці всі байки, які розповідають на теренах інтернету самопроголошені професори, а конкретна модель країни, яка, маючи з нами однакові макроекономічні показники у 1991 році, за 30 років стала топ, увійшла у тридцятку найбагатших країн світу, залишивши нас водночас на 30 років позаду. Тобто нам, аби наздогнати Польщу, необхідно 25-30 років, і це якщо вона буде на місці стояти”, – підкреслив він.

За його словами, Польщі вдалося без експериментів виконати всі умови та вступу до Євросоюзу. Водночас уряд країни зміг забезпечити відповідні надходження і збалансувати бюджет. Також вдалося провести успішні антикорупційні заходи.

“Не скасувала податки (Польща – ред.), а спростила роботу для бізнесу, це абсолютно різні речі. Тож, шлях Польщі до ЄС і в ЄС для нас є певним дороговказом. Я не наполягаю на польській моделі оподаткування малого бізнесу, ні, вона може бути іншою, нехай Мінфін пропонує, будемо розглядати, дискутувати. І будемо чути малий бізнес, і він, можливо, буде чути нас. Але точно це повинна бути європейська модель податків для малого бізнесу”, – наголосив Гетманцев.

Читайте по темі: У Польщі оголосили дату проведення президентських виборів

Він переконаний, що в ЄС не чекають країну, де існує системна схема ухилення від податків. За його словами, податок для підтримки малого бізнесу перетворився в інструмент для інших цілей.

“Фактично, єдиний податок за рахунок подрібнення, за рахунок зарплатних ФОПів, за рахунок інших методів ухилення від оподаткування зі своєї основної мети, коли він вводився наприкінці 1990-х, — підтримка малого бізнесу, давно перетворився в інструмент для середнього та великого бізнесу з оптимізації оподаткування”, – резюмував він.

Сторінка для друку

Читайте по темі:

Хаос замість прозорості: що не так із гральною індустрією в Україні і що з цим хоче робити влада
Путінський олігарх Чемезов намагається оскаржити арешт своєї мегаяхти в Європі
У центрі Варшави чоловік жорстоко напав на українку
Фермери Польщі у Варшаві протестують проти імпорту з України
Більше трильйона гривень виведено з тіні: Гетманцев заявив про рекордні надходження до бюджету України у 2024 році
Українські чоловіки у Польщі отримують "фейкові" повістки
Здійснив 65 пострілів: у Польщі військового, який розстріляв цивільне авто, звинуватили у замаху на вбивство
Польща розпочала головування в Раді ЄС: основні виклики та плани на 2025 рік
Українським посадовцям є над чим задуматись: глава МЗС Польщі розкрив свою зарплату
Замість тракторів - військова техніка: завод Ursus в Польщі змінює напрямок виробництва після продажу українському бізнесмену

Коментарі:

comments powered by Disqus