Деякі ув’язнені бажають захищати Україну: Залужний категорично проти

Деякі ув’язнені бажають захищати Україну: Залужний категорично проти
Деякі ув’язнені бажають захищати Україну: Залужний категорично проти

В’язні: «У мене легка стаття, я несвідомо скоїв кримінальний злочин, я готовий піти в ЗСУ»

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець в інтерв’ю NV розповів про деталі обговорень резонансного законопроєкту про мобілізацію, які відбулися на початку січня на засіданні комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Про це пише NV.

Дискусії, яка відбулася 4 січня, взяли участь представники парламенту, омбудсман та керівництво ЗСУ і Міноборони. 

«У мене була можливість в присутності членів профільного комітету дати всі свої зауваження до міністра оборони [Рустема Умєрова], до [головнокомандувача ЗСУ Валерія] Залужного, і до [начальника Генштабу Сергія] Шаптали. Я скажу так: реакція з боку якраз міністерства була абсолютно адекватною і швидкою.

Я запропонував: якщо на рівні закону пропишуть всі можливі категорії громадян України, які можуть бути мобілізовані, то чи немає сенсу прописати, в тому числі тих, хто відбуває покарання у виправних колоніях?», – розповів Лубінець.

За його словами, за минулий рік представники омбудсмена відвідали близько 50% виправних колоній в Україні.

Читайте по темі: Диктатор Путін наказав своїм генералам надягнути хрести на ланцюжках з його ініціалами

«Не було жодної колонії, де б до моїх співробітників не підходили хлопці, які там знаходяться, і казали: «У мене легка стаття, я несвідомо скоїв кримінальний злочин (різні є випадки), я готовий піти в ЗСУ, дайте мені таку можливість». Навіть були такі, які казали, що якщо це не буде зараховуватись як відбування покарання, то вони готові після цього повернутись добувати свій термін тут: «Але дайте мені можливість теж брати участь в захисті своєї держави», – згадує Дмитро Лубінець.

За його словами, саме про це він розповів і під час дискусій про механізми мобілізації на засіданні парламентського комітету. Водночас Лубінець визнав, що головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний «категорично висловився проти».

«І тут, знову ж таки, я знаю застереження, «як можна брати ув’язнених?». Я сказав, що це дуже просто. Наприклад, на рівні закону це визначається. Треба дві умови: перша – громадянин України, який в такому статусі хоче потрапити у відповідний підрозділ, друга – відповідний підрозділ готовий взяти до себе такого громадянина України.

З іншого боку, я сказав, якщо виконані оці дві умови, коли сам підрозділ готовий взяти, – вони ж беруть на себе відповідальність за таку людину. Ми розуміємо, що попередньо будуть збирати інформацію, будуть проводити якийсь там аналіз, чи треба їм така людина, чи не треба. Знову ж таки, я завжди наголошую, що незважаючи, де знаходиться громадянин України, в якому він становищі, в якому він місці перебуває, він залишається в першу чергу людиною, з іншого боку, він залишається громадянином України», – підкреслив Лубінець.

Сторінка для друку

Читайте по темі:

Лукашенко почав стягувати війська до кордону з Україною
Командувач Сухопутних військ ЗСУ Михайло Драпатий прокоментував скандал з 155-ю окремою механізованою бригадою "Анна Київська"
Трамп провів прес-конференцію в своїй резиденції Мар-а-Лаго: головні заяви обраного президента США
Лукашенко звинуватив Зеленського в спробі втягнути Білорусь у війну
Сучасна техніка для фронту: Україна отримала першу бойову машину піхоти Lynx від Rheinmetall
Російська армія захопила Лозову на Купʼянщині – DeepState
Ексміністр інфраструктури Олександр Кубраков став радником Умєрова
Хрестики з ініціалами Путіна: російський диктатор знайшов новий спосіб мотивувати своїх солдатів
На фронті загинув шотландець-доброволець, який боровся у складі ЗСУ проти російської агресії
Спецпредставник Дональда Трампа з питань України та РФ Кіт Келлог відклав візит до Києва - Reuters

Коментарі:

comments powered by Disqus