Інтерес до Путіна пройшов навіть у росіян
До дня голосування на президентських виборах у Росії залишається рівно один місяць. Передвиборна компанія як така відсутня та нагадує гру в одні ворота, породжуючи глибоку апатію серед росіян. В умовах культивування дводумства та насадження цирку одного актора подібна політична траєкторія виглядає дуже тривожною, адже майбутнє країни залишається заручником трухлявого вождизму.
Про це йдеться у блозі Сито Сократа на OBOZ.UA.
Підспудно Путін побоюється не революційного, а природного розвалу своєї системи. Тому в якомусь спішному порядку шукає балансу на зовнішньому контурі, одночасно заграє як з Трампом, так і з Байденом, називаючи останнього більш досвідченою, прогнозованою людиною старої формації. Це цікавий хід, спрямований на мобілізацію ультраконсервативного електорату. Якщо в хід йдуть такі дивні прийоми, то виходить, що навіть у цьому сегменті Путін має проблеми.
Назвати безпроблемним політика, який всього побоюється, ніяк не можна. Інакше чинний президент не відмовився б від участі у дебатах. Враховуючи, що в бюлетені лише 4 кандидати на пост президента, то гідним було б вступити з ними хоча б в імітаційні спаринги. Але Путін цього робити не хоче, так як це призведе до демонстрації того, як чогось варті силовики не впевнені в ньому. Йому навіть не змогли підібрати бодай трохи адекватного опонента, бо як би чого не вийшло. У результаті ми маємо путінський монолог, який відштовхує людей. Жодної інтриги немає, відсутня невизначеність, а значить і йти голосувати не потрібно. Якийсь черговий прядив’яний плебісцит виходить. Убоге все це дійство.
Викликає сумніви образ Путіна-зберігача традицій. У країні, де політик номер один не може сформулювати мети вторгнення в Україну, де розпадається 8-9 із 10 шлюбів, діячі офіційної культури тусять на голих вечірках, а потім лицемірно їдуть відмолювати гріхи на зруйнований Донбас – про які консервативні цінності можна вести мову? Тотальний обман, деструктив та симулякри.
Читайте по темі: Володимир Зеленський пояснив, за яких обставин він може балотуватися на другий президентський термін
Чим більше Путіна в кожній "прасці", тим більше все, що відбувається, асоціюється тільки з ним. Такою є ціна узурпації влади, коли на одного персонажа система повісила всі свої проблеми. Якоюсь мірою досить зручно, адже в судний день можна буде легко знайти цапа-відбувайла, який сковував розвиток паростків альтернативних сценаріїв розвитку. Та не тільки сковував, а просто душив, як у випадку з ліквідацією Пригожина, або тюремним ув’язненням Навального.
Абсолютно жалюгідно у світлі сказаного виглядає продовження інформаційної операції з інтерв’ю Путіна американському медіа-бойовику Карлсону. У Кремлі незадоволені: двогодинну балаканину беззмінного царька "подивилися" 200 млн. осіб. З думкою "гегемона" стикнулися лише 2% населення планети. Реакція Заходу на історичні міркування вождя російського світу і представника нового світогляду досить коротка. Ну, зовсім вже неповажно для персонажа світового масштабу.
Додаткові рефлексії Путіна щодо інтерв’ю Такеру у спілкуванні з лакейчиком Зарубіним демонструє невдоволення чинного господаря РФ. Серед російської публіки, якщо спиратися на дані Mediascope, програмне інтерв’ю було на 19-му місці за популярністю серед програм ТБ з 4 по 11 лютого. Росіянам начхати на Путіна! Від досади він, напевно, рвав собі волосся в усіх місцях.
Це випливає з додаткових тез. Путін радикалізувався та шкодує, що не розпочав війну проти України раніше. Він незадоволений Карлсоном, який обійшов гострі кути і перетворив його монолог на щось прісне та побите. Відчувається невпевненість Путіна у союзі з Трампом, який дає великі обіцянки, але не може їх реалізувати.
Ось так пройшов інтерес до Путіна, який через свою недоумкуватість, комплекси та страхи не зміг вчасно піти. Прибічники трансферу не пробачать йому продовження сидіння, а населення Росії взяло їх у ігнор, т.к. він не цікавий. Для світу ж Путін виглядає жалюгідним. Не найкрасивіший і зовсім нерозумний фінал правління.