Олігарху Кропачову ДБР оголосило підозру у створенні злочинної організації

Олігарху Кропачову ДБР оголосило підозру у створенні злочинної організації
Олігарху Кропачову ДБР оголосило підозру у створенні злочинної організації

Вугільному олігарху Віталію Кропачову оголосили підозру у створенні злочинної організації, доведення до банкрутства та легалізації майна.

Про це повідомляє ДБР.

Фактичного власника ТОВ «Краснолиманське», що входить до групи компаній ТОВ «Укрдонінвест». Він через керівництво свого підприємства та службових осіб Міністерства енергетики України та Державної податкової служби України завдав державі шкоди на понад 2 млрд грн на махінаціях у вугільній сфері.

За оперативною інформацією, український мільярдер забрав у власність активи сина  експрезидента-втікача Олександра Януковича та отримав фактичний контроль над багатьма державними шахтами та збагачувальними фабриками східних регіонів.

Він, його довірена особа, керівник підприємства та бухгалтер об’єднались у злочинну організацію, яка не давала працювати та доводила до банкрутства Державне підприємство «ВК «Краснолиманська».

Читайте по темі: Війська РФ ударили по Старому Салтову на Харківщині, є постраждалі

Держпідприємство залежне від ТОВ «Краснолиманське», оскільки не має можливості проводити видобуток кам’яного вугілля з власних пластів, які знаходяться нижче ніж пласти, які видобувались товариством.

 qzzidhidikdroz

Бізнесмен вирішив скористатися такою ситуацією, та через оборудки з податковими пільгами, які привласнювались його структурами, намагались довести держпідприємство до банкрутства. За розробленою ним схемою всі відшкодування з бюджету, зокрема через застосування «нульової» ставки ПДВ отримували комерсанти, при цьому держпідприємство штучно накопичувало борг перед державою.

При цьому товариство користувалось обладнанням державного підприємства.

У межах розробленого протиправного механізму, керівництво держпідприємства не вживало жодних дій з відшкодування комерсантами отриманих «пільг», натомість нарощувало заборгованість перед бюджетом, зокрема й через штрафні санкції та пеню. Тим часом воно сплачувало всі відповідні платежі власнику підконтрольних бізнесмену комерційних структур. Гроші на мільярди гривень надалі відмивались через купівлю-продаж рухомого та нерухомого майна.

Слідство наразі задокументувало чотири епізоди протиправної діяльності злочинного угрупування.

У першому: встановлено факт неправомірного застосування ТОВ «Краснолиманське» у період з 1 січня 2022 по 31 серпня 2023 року податкової пільги — застосування нульової ставки ПДВ на вугілля на загальну суму 75,1 млн гривень.

Другий епізод: члени злочинної організації умисно не реєстрували податкові накладні держпідприємства, що призвело до настання шкоди у виді боргових зобов’язань та несплати податків до бюджетів різних рівнів на суму 2 млрд 194 млн грн.

Третій епізод: керівництво підприємства у період з 01 січня 2022 по 30 вересня 2023 рр., не здійснило реєстрацію податкових накладних на адресу ТОВ «Краснолиманське» на понад 1 млрд грн. Через що держпідприємство ухилилося від сплати податку на додану вартість за вказаний період на суму 169,93 млн гривень.

Також станом на 30 жовтня 2023 року керівником підприємства задекларовано, однак не сплачено податкове зобов’язання з ПДВ до державного бюджету на загальну суму 1,12 млрд гривень..

Читайте по темі: "Пішов на фронт добровольцем": На Харківщині загинув слідчий ДБР Тарас Бойчук

Також слідство встановило, що службові особи ТОВ «Краснолиманське», за вказівкою власника, у період 2022-2023 років незаконно придбали майно на гроші, отриманні від вказаних вище протиправних дій на майже мільярд гривень.

Бенефіціарному власникові ТОВ «Краснолиманське» Кропачову висунуто підозру за ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків), ст. 219 (доведення до банкрутства), ч. 3 ст. 209 (легалізація майна одержаного злочинним шляхом) КК.

Також підозри отримали:

управитель фінансами бізнесмена за ч. 2 ст. 255, ч. 3 ст. 212, ст. 219, ч. 3 ст. 209 КК
директор ТОВ «Краснолиманське» за ч. 3 ст. 255, ч. 3 ст. 212, ст. 219, ч. 3 ст. 209 КК
головний бухгалтеру ТОВ «Краснолиманське» за ч. 3 ст. 255, ч. 3 ст. 212, ст. 219, ч. 3 ст. 209 КК

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus