Підприємство сім’ї нардепа Тарути маніпулювало авторозподілом справ, щоб отримати потрібне рішення

Підприємство сім’ї нардепа Тарути маніпулювало авторозподілом справ, щоб отримати потрібне рішення
Підприємство сім’ї нардепа Тарути маніпулювало авторозподілом справ, щоб отримати потрібне рішення

Приватне акційне товариство «Алчевський металургійний комбінат», яке належить сім’ї народного депутата від партії «Батьківщина» Сергія Тарути, маніпулювало авторозподілом справ. Для цього впродовж двох тижнів комбінат подав до суду 22 абсолютно ідентичних позови, у яких просило зобов’язати державу повернути підприємству надмірно сплачений податок — 582,2 млн грн. 

Про це йдеться у матеріалі «Слідства.Інфо» «Харківська суддя на замовлення: Україна могла втратити понад пів мільярда гривень через маніпуляції з авторозподілом справ».

У липні 2018 року Приватне акційне товариство «Алчевський металургійний комбінат» подало позов до Харківського окружного адміністративного суду, у якому просило зобов’язати державу повернути підприємству надмірно сплачений податок — 582,2 млн грн. Це підприємство належить сім’ї народного депутата від партії «Батьківщина» Сергія Тарути. 

 eiqdiqexieeroz

Сергій Тарута

Впродовж двох тижнів комбінат подав до суду 22 абсолютно ідентичних позови. Суддя Олена Заічко відкривала справу за позовом комбінату. 

Про цю суддю вже писали журналісти «Слідства.Інфо». Заічко могла попросити колег зіпсувати диск із записом судового засідання для того, щоб змінити своє рішення на протилежне. Завдяки цьому місцева бізнесменка не заплатила до бюджету майже 7,5 млн грн податків.

Суддя винесла рішення про задоволення позову «Алчевського металургійного комбінату» та зобов’язала державу повернути йому понад пів мільярда гривень. Україна виграла апеляцію на таке рішення судді.

«Алчевський металургійний комбінат» через пів року подав до Харківського окружного адміністративного суду новий позов з тими самими вимогами, до яких просив встановити судовий контроль за виконанням рішення суду. 

Схема повторюється: впродовж дев’яти днів до суду подають 25 ідентичних позовів, усі судді, окрім Заічко, не відкривають справи. Один суддя під час розгляду позову навіть зазначає, що комбінат зловживає своїми правами, подаючи багато позовів.

Читайте по темі: Голова Львівської ОВА виділив бюджетні мільйони на дорогу до готелю свого батька

Заічко починає слухати справу, задовольняє позов комбінату, але до моменту виконання рішення апеляція його скасовує.

«Я не можу відповідати за дії позивача. Мені невідомо, чим керувався позивач, коли робив ті чи інші дії», — коментує цю ситуацію Заічко під час співбесіди з Етичною радою. Також суддя каже, що не знала про інші ідентичні позови.

Журналістам вдалося встановити ще чотири випадки, про які згадувала Етична рада, коли позивачі маніпулювали авторозподілом, щоб їх справу слухала саме суддя Заічко.

Один з цих випадків стосувався теж повернення нібито надмірно сплаченого податку і теж підприємства родини нардепа Тарути. У 2018 році до суду подав позов ПАТ «Алчевський коксохімічний завод», у якому просило повернути надмірно сплачений податок, але цього разу меншу суму — 14,1 млн грн.

Читайте по темі: Слідчі знали про підготовку Дмитрука до втечі, але не мали підстав для затримання, - ДБР

Усього завод направив до суду 15 ідентичних позовів, на основі одного з яких Заічко відкрила справу, коли інші судді цього не робили. Апеляція теж скасувала рішення судді.

Усі виявлені випадки маніпуляції авторозподілом відбувались у 2018-2020 роках. Час, коли можна було б за це покарати, вже закінчився.

slidstvo.info

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus