ВРП відкрила дисциплінарне провадження щодо судді Полтавського апеляційного суду Томилка

ВРП відкрила дисциплінарне провадження щодо судді Полтавського апеляційного суду Томилка
ВРП відкрила дисциплінарне провадження щодо судді Полтавського апеляційного суду Томилка

Національне антикорупційне бюро звернулося до Вищої ради правосуддя із скаргою на суддю Полтавського апеляційного суду Валентина Томилка щодо допущення ним поведінки, що порочить звання судді або підриває авторитет правосуддя.

7 серпня Вища рада правосуддя розглянула дисциплінарну скаргу Національного антикорупційного бюро України на дії судді Полтавського апеляційного суду Валентина Томилка.

Згідно з матеріалами скарги, 16 листопада 2022-го року в службовому кабінеті голови Полтавського апеляційного суду Гальонкіна відбулася розмова між ним, суддею апеляційного суду Валентином Томилком та суддею Ленінського райсуду Наталією Крючко. Під час розмови колеги обговорювали можливість втручання у процес правосуддя суддею Рубіжанського міського суду Луганської області Москаленко, яку відрядили у Полтаву. У провадженні останньої перебували матеріали щодо сина судді Валентина Томилка, за вчинення адмінправопорушення — ч.1 ст.130 (керування транспортом у стані сп’яніння). Суддя мала прийняти рішення щодо непритягнення сина Томилка до адміністративної відповідальності.

Крім того, у скарзі НАБУ зазначено, що на початку липня 2022-го року на розгляді Томилка перебувала справа щодо жінки, яка також керувала автомобілем у стані сп’яніння. Тоді Томилко позапроцесуально спілкувався щодо цієї справи з адвокатом.

Під час обшуків 17 листопада 2022-го року у службовому кабінеті судді Томилка було вилучено $600, які вручалися заявнику у кримінальному провадженні для передачі як неправомірна вигода.

Через скаргу НАБУ ВРП відкрила дисциплінарну справу щодо Томилка з підстав допущення ним поведінки, що порочить звання судді або підриває авторитет правосуддя, зокрема в питаннях моралі, чесності, непідкупності, дотримання інших норм суддівської етики та стандартів поведінки, які забезпечують суспільну довіру до суду.

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus