Власників телеграм-каналів каратимуть за інформацію про роботу ТЦК
Користувачі телеграм-каналів, які повідомляють про місця роботи мобільних груп ТЦК, можуть бути притягнуті до відповідальності за перешкоджання мобілізаційним заходам.
Про це в ефірі каналу Київ 24 заявив народний депутат Олександр Федієнко. Він зазначив, що Кримінальний кодекс України нещодавно поповнився новою статтею, яка стосується перешкоджання діяльності ТЦК.
Федієнко підкреслив, що закон може бути застосований не лише до адміністраторів каналів, але й до активних користувачів, які надають інформацію про мобільні групи.
"Правоохоронці будуть намагатися ідентифікувати осіб, які надсилають повідомлення через анонімні Telegram-боти", – додав він. Це може включати профілактичні заходи щодо осіб, які поширюють інформацію про місця роботи ТЦК.
У Хмельницькому ТЦК також попередили, що поширення інформації про діяльність працівників ТЦК щодо виконання ними заходів оповіщення підриває авторитет ЗСУ.
"Поширення інформації в соціальних мережах інтернет, спільнотах месенджерів, щодо місця перебування, пересування військовослужбовців ТЦК Хмельницької області під час виконання ними заходів оповіщення військовозобов’язаних громадян — призводить до розкриття форм та методів виконання завдання з призиву на військову службу для захисту України, а також призводять до підриву авторитету Збройних Сил України у суспільстві", — наголосили в ТЦК.
Також у пресслужбі Хмельницького обласного ТЦК зазначили, що подібна діяльність може містити ознаки злочину за статтею 114-1 КК щодо перешкоджання законній діяльності ЗСУ.
"Які виражаються у втручанні в цю діяльність, створенні перешкод, перепон, спрямованих на недопущення, припинення чи заборону проведення окремих дій підрозділами ЗСУ та іншими військовими формуваннями… або істотному зниженні її ефективності, за що передбачена відповідальність у виді позбавлення волі від п’яти до восьми років", — попередили в ТЦК.
Експерти в галузі права зазначають, що нововведення може призвести до правових наслідків для широкого кола осіб, що своєю чергою потребує чіткого розуміння меж між правом на інформацію і безпекою держави.
"Необхідно забезпечити баланс між свободою слова та безпекою національних інтересів. Зловживання такими законами може призвести до несправедливого покарання мирних громадян", – вважає адвокатка Олена Кобець.