Після «зальоту» з хабарем у 700 тисяч доларів митник Олександр Щуцький замітає сліди
Результат проведеного опитування мене здивував.
Навіть "торговець шаурмою", на думку людей, з більшою ймовірністю видав би цей перл.
Хоча реальним автором цитати, виявився Олександр Щуцький – один із основних людей у сьогоднішній митній вертикалі.
Чому директор департаменту митних ризиків, який мріє зайняти крісло Глави або навіть профільну позицію в Мінфіні, через два місяці може оцінити ефект санкцій щодо "злодіїв у законі", але не може розібрати в ефекті санкцій для митниці проти контрабандистів - питання дуже цікаве.
Адже ефекту насправді від санкцій немає, контрабанда пре, контрабандисти працюють як старі, так і нові. До речі, це визнають усі, а каса Волині Бурдейного тому найяскравіше підтвердження. Простими словами – санкції зазнали фіаско.
Але щоб бути угодною владі, сподіваючись на рух нагору, Щуцькому в інтерв’ю говорити таке не можна. Думати та знати можна. Говорити – ні.
Чиношанування в Україні - поки що невід’ємна частина кар’єрного зросту. Сказав Президент, що санкції хороші, значить так і є.
При цьому сказати відкрито про їхній ефект для Щуцького – теж глухий кут. По-перше, свої ж засміють, а по-друге це дасть право всувати його в кожну діючу схему, уточнюючи чи ефект він мав на увазі?
Тому його думка і прозвучала тактовною "поки не розібралися".
Але чому ми з вами взагалі розбираємо цитати Щуцького?
А з того, що після "зальоту" з касою Волинської митниці, яка за версією багатьох їхала саме до нього, Олександру треба було трохи відбілити своє ім’я.
Нічого краще крім розміщення класичної "джинси" він не вигадав.
Але навіть це зробити якісно він не зміг.
Що не рядок, то перл.
"Скористалися ситуацією. Мабуть, у їхньому розумінні той факт, що я колись працював на Волині, мав стати певним аргументом у моїй нібито участі в корупційній схемі. За такою логікою можна було б мене звинуватити в підпалі синагоги в Херсоні минулого року я ж у той час працював у тому регіоні."